Zorlu Center AVM nerede?

Zorlu Center AVM Levazım ve Zincirlikuyu'dan yürüme mesafesinde yer alıyor

Zorlu Center AVM nerede?

Zorlu Gayrimenkul Grubu tarafından inşa edilen Zorlu Center AVM Şişli’de yer alıyor. Zorlu Center AVM 102 bin metrekare alan üzerinde konumlandırılıyor. Zorlu Center AVM 75 bin yeşil alanı ziyaretçilerine sunuyor.

Zorlu Center AVM’ni bir de konut alanı bulunuyor. Burada toplam 584 adet daire yer alıyor. 1+1’den 5+1’e kadar konut seçeneklerinin yer aldığı Zorlu Center AVM konut büyüklükleri 117 metrekare ile 733 metrekare arasında değişiyor. Zorlu Center AVM, Türkiye’de ilk defa rezidans, performans sanatları merkezi, alışveriş merkezi, otel ve ofislerden oluşan 5 ayrı fonksiyonu bir araya getirmişti.

3 bin 50 kişi kapasiteli Zorlu Center AVM Performans Sanatları Merkezi, dünyanın önde gelen gösterilerine de ev sahipliği yapmaya devam ediyor. İki Türk mimarlık bürosu Emre Arolat Mimarlık ve Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından tasarlanan Zorlu Center AVM mimari çalışmalarının liderliğini Emre Arolat gerçekleştiriyor.

Toplam yatırım bedeli 2.5 milyar doların üzerinde olan Zorlu Center AVM ve Zorlu Center projesi özellikleri dikkat çekiyor. Zorlu Center AVM 100 bin metrekare alana sahip olup, 22 bin metrekare üzerine yatay kurulmuş bir sistem ile tasarlandı. İş, finans, eğlence ve sanat hayatlarının birleştiği noktada yer alan Zorlu Center AVM akıllı bina sistemi ile inşa edildi. Zorlu Center AVM; 2 bin 300 kişilik konser, 750 kişilik tiyatro salonu, 72 bin metrekare yeşil alan ve helikopter pisti bulunuyor. Alışveriş merkezinde, 200 mağazanın yanı sıra bin 500 kişilik 8 salonlu sinema, food court, kafe, restoran ve 5 bin araçlık bir otoparka yer verilmiş. 30 bin metrekare alan üzerine kurulu kültür ve sanat merkezi 3 bin 500 kişi kapasiteli. Zorlu Center AVM; 70 bin metrekarelik kiralanabilir alanda yaklaşık 180 mağazası, 10 bin metrekarelik ana meydanı ve 12 bin metrekarelik parkıyla toplamda 105 bin metrekareli inşaat alanına sahiptir.

Zorlu Center AVM mağazaları
Apple, New York'taki ikonik küp mağaza konseptini ve Türkiye'deki ilk mağazasını yine Zorlu Center AVM'de açtı. Ayrıca; Brooks Brothers, Industrie Denim, Cos, Lanvin, Pomellato, Stella McCartney, Superdry ve Tory Burch Türkiye'de ilk defa kendi mağazalarıyla Zorlu Center AVM'de bulunuyor. Dolce&Gabbana, Valentino, Saint Laurent, Tiffany& Co, Fendi, Dior, Louis Vuitton, Prada, Burberry, Cavalli, Michael Kors, Moncler, Mont Blanc, Vakko, Sevan Bıçakçı, Sponza, Urart, Max&Co. gibi moda öncülerinin yanı sıra; 3 bin metrekare ile Türkiye'deki en büyük H&M, Beymen Club, GAP, Derimod, Pinko, Faconnable, Tommy Hilfiger, Gant, Network, İpekyol, Abdullah Kığılı, Koton, Mango, Yargıcı ve Lacoste gibi sürükleyici moda markaları da Zorlu Center AVM'deki yerini aldı.

Türkiye'ye ilk defa gelen Eataly, Jamie's Italian, Tom's Kitchen ve Morini gibi restoranların yanı sıra Köşebaşı, Günaydın, Far East ve Welldone gibi yerli restoranların yepyeni konseptleri Zorlu Center AVM'de İstanbullular ile buluştu.

Zorlu Center AVM, sinema tutkunlarına için Cinemaximum'un 1.600 kişilik 2 adet VIP, toplamda 14 adet salonu ile alışılmışın dışında bir sinema deneyimi sunuyor. İstanbul'un tam kalbinde bulunan Zorlu Center AVM ulaşım kolaylığıyla da öne çıkıyor. Ulus, Levent, Levazım, Barbaros ve Zincirlikuyu yönlerinden gelen tüm ziyaretçiler yönlendirmeler eşliğinde AVM'ye ulaşabiliyor.

Zorlu Center AVM nerede?
İstanbul'un tam kalbinde bulunan Zorlu Center AVM, Levazım ve Zincirlikuyu'dan yürüme mesafesinde yer alıyor. Metrobüs ve metro bağlantılarının bulunduğu tünel sayesinde Zorlu Center AVM'ye kolayca ulaşım sağlanabiliyor. Ulus, Levent, Levazım, Barbaros ve Zincirlikuyu yönlerinden gelen tüm ziyaretçiler yönlendirmeler eşliğinde Zorlu Center AVM'ye gelebiliyor.

Zorlu Center AVM iletişim bilgileri
Telefon: 0 212 924 01 24