Zorlu'da kiralar yüzde 30 indi

Zorlu Center Alışveriş Merkezi, bir yılını doldurmadan kira indirimi yaptı. AVM yönetimi haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarında kiraları yüzde 30 indirdi

Zorlu'da kiralar yüzde 30 indi

3 Temmuz 2014 / Emlakwebtv
Zincirlikuyu’da inşa edilen Zorlu Center Alışveriş Merkezi, bir yılını doldurmadan kiralarda indirime gitti. Milliyet Gazetesi’nden Eylem Türk'ün haberine göre 2.5 milyar doların üstünde bir yatırımla geçen yıl ekim ayında açılan Zorlu Center Alışveriş Merkezi, kiracılarına ‘yaz indirimi’ yaptı. Türkiye’nin en büyük gayrimenkul projelerinden Zorlu Center AVM’nin bu indirimi, ‘haziran, temmuz, ağustos ve eylül’ dönemi için geçerli olacak. AVM yönetimi, dört ay boyunca mağazalardan yüzde 30 indirimli kira alacak.

66 bin 600 metrekarelik kiralanabilir alanda yaklaşık 180 mağazası bulunan AVM’de, 10 bin metrekarelik ana meydan, 12 bin metrekarelik yan meydan var. İstanbul’un boğaz bitki örtüsüyle çevrelenen yarı açık - yarı kapalı özelliğiyle yeni bir kent meydanı özelliğine sahip Zorlu Center AVM, toplamda 105 bin metrekare alana inşa edildi.

Kiralar 100 Euro’dan başlıyor
2007 yılında Zincirlikuyu’daki Karayolları arazisi ihalesini 800 milyon dolarla kazanan Zorlu Holding tarafından hayata geçirilen projede metrekare kiraları, mağazanın büyüklüğüne, konumuna, faaliyet alanına göre 100 -250 Euro arasında değişiyor. Zorlu AVM bu kira bedelleriyle İstanbul’un hatta Türkiye’nin en pahalı alışveriş merkezlerinden birisi sayılıyor.

Yerli ve yabancı çok sayıda markanın bulunduğu Zorlu Center AVM’de Apple’ın Türkiye’deki ilk mağazası da yer alıyor.