ZyXEL’den Dokuz Eylül Üniversitesi’ne teknoloji desteği

ZyXEL, Dokuz Eylül Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği Network Laboratuvarı’nı son teknoloji ürünleri ile yeniledi

ZyXEL’den Dokuz Eylül Üniversitesi’ne teknoloji desteği

03 Temmuz 2013 / emlakwebtv
Dünyanın önde gelen iletişim ve haberleşme teknolojileri sağlayıcısı ZyXEL, sunduğu uçtan uca çözümleriyle eğitim dünyasına destek vermeye devam ediyor. Dokuz Eylül Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği Network Laboratuvarı’nı yeni nesil teknolojiler ile donatan ZyXEL Türkiye, Bilgisayar Mühendisliği öğrencilerinin Switching & Routing, Wireless LAN ve Firewall (UTM) konularındaki pratiklerini artıracak bir projeye imza attı.

Örnek bir sosyal sorumluluk projesi
Dokuz Eylül Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği Network Laboratuvarı’nı son teknolojilerle donatan ZyXEL Türkiye, sosyal sorumluluk bakış açısıyla öğrencileri son teknoloji ürünlerle buluşturuldu. Üniversiteye ZyXEL Türkiye VAD distribütörü elFA Bilgi ve İletişim Sistemleri aracılığı ile USG serisi UTM Firewall, 10G Swtichler ve fiber bağlantı ekipmanları NWA Prowireless ürünler bağışlandı. elFA Bilgi ve İletişim Sistemleri, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencilerine Network ile ilgili eğitim desteği de sağladı. Profesyonel eğitim kadrosu, çağdaş yönetim anlayışı ile öğrencilerin başarı çıtasını en üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen Dokuz Eylül Üniversitesi, ZyXEL’in çözümleriyle gerçekleştirilen bu proje ile eğitim kalitesini artırdı.

Proje ile geleceğe yatırım yapmış olduk
Yetişmiş insan gücünün önemine vurgu yapan ZyXEL Türkiye Genel Müdürü Vefa Tarhan, “Dünyadaki zenginlik ve güç, enformasyon teknolojisine, entelektüel değere ve bilgi akışı kontrollerine doğru kaymaktadır. Yetişmiş insan gücü, ülkemiz için hayati öneme sahiptir. ZyXEL Türkiye olarak, her zaman eğitime destek vermeyi ilke edindik. Bilişim sektörünün ekonomiye katkısı giderek artmaktadır. Bu farkındalık ile Dokuz Eylül Üniversitesi için planlanan projeyi hayata geçirdik. Geleceğimize yatırım yaptığımızı düşünüyoruz.”

Eğitimleri ZyXEL Türkiye’nin iş ortağı veriyor
Verimli, işlevsel, vizyon sahibi bir projeyle öğrencilere daha iyi bir gelecek hazırladıklarını belirten ZyXEL Türkiye’nin iş ortaklarından elFA Bilgi ve İletişim Sistemleri Genel Müdürü Fatih Yıldırım, konu hakkında şu bilgileri verdi: “Network Laboratuvarı, Nisan ayının sonunda kuruldu ve 3 haftalık eğitim gerçekleştirildi. Öğrencilere Switching & Routing, Wireless LAN ve Firewall (UTM) konuları hakkında genel bir eğitim verildi. Ayrıca uygulamalı eğitimlere başlandı. Bu çalışma ile öğrenciler, sektörden doğrudan uygulama sahasıyla iletişimle mezun olduklarında iş dünyasına çok daha kolay uyum sağlayacaklar.

Öğrenciler ağ teknolojilerine dair yeteneklerini artırabilecek
ZyXEL Türkiye’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamındaki desteğinden dolayı son derece memnun olduklarını belirten Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi Sn. Prof. Dr. Yalçın Çebi ise görüşlerini şöyle belirtti: “Proje kapsamında Ağ teknolojileri ve konfigürasyon yapma yeteneklerini artıran öğrenciler, bu proje sayesinde elde ettikleri deneyim sayesinde çalışmaya başlayacakları işyerlerinde bir adım önde olacaklar. ZyXEL’in alt yapısını kurduğu sistem, Bilgisayar Mühendisliği bölümündeki her öğrenci için faydalı olacaktır.”