“2014 ofis projelerinin yılı olacak”

ASİAD Derneği Kurucusu ve Başaranlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Başaran, 2014 yılında yapılacak en karlı yatırımın ofis olduğunu söyledi

“2014 ofis projelerinin yılı olacak”

13 Ocak 2014 / emlakwebtv
Ömer Faruk Başaran, “Geçtiğimiz günlerde Eva Gayrimenkul Değerleme tarafından açıklanan 2013 III. Çeyrek İstanbul Ofis Piyasası Sektör Raporu'na göre yıldızı parlayan bölgelerin Kağıthane- Seyrantepe ve Kartal- Maltepe olduğu belirtildi. Gün geçtikçe gelişen bu bölgelerde yükselen ofis projelerinde talep artışı yaşanacak. Güvenilir firmaların ofis projelerinden yatırım yapmak kısa vadede daha fazla kazanç sağlayacak" diye konuştu.

Başaran: “Kira getirisi ve primlenme oranı yüksek bölgeler çok iyi incelenmeli”
Gelişmekte olan bölgelere yönelinmesi gerektiğinin altını çizen Ömer Faruk Başaran, 2014'ün ofis projelerinin yılı olacağını vurgulayarak, “Yapılan araştırmalar ve sektörün gidişatı göz önüne alındığında ofisin yatırımcısına kısa vadede daha fazla kar sağladığını görüyoruz. Öyle ki iki evi olan biri de ofis yatırımı yapmak için doğru proje arıyor. Ofis yatırımı ile fazla kira geliri sağlama şansı, alıcıyı cezbediyor. Doğru lokasyonda, güvenilir firmaların hayata geçirdiği ofis projeleri, yatırımcının yüzünü güldürecektir. Kira getirisi ve primlenme oranı yüksek bölgeler çok iyi incelenmeli” dedi.