2023 hedefi nerede kaldı?

Türkiye'nin en önemli mega projelerini yürüten Limak Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, 2023 hedeflerinin revize edilmesini önerdi

2023 hedefi nerede kaldı?

Yapımı sürmekte olan 3. Havalimanı başta olmak üzere, Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı, Ankara İçme Suyu Projesi, Tandoğan-Keçiören Metro Hattı, Ankara-Sivas Hızlı Tren projesi, Yusufeli Baraı ve HES gibi Türkiye'nin en önemli mega projelerini yürüten firmalardan biri olan Limak Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde konuştu. Türkiye'nin 2023 hedeflerinin çok uzağında olduğunu söyleyen Özdemir, bu vizyonun revize edilmesi gerektiğini söyledi. 

2023 hedeflerine patinajla ulaşmaya çalışmak
Özdemir, Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde yaptığı konuşmada 2023 hedeflerinin çok gerisinde bulunulduğunu ve ülkenin 2013 yılında bugüne patinaj yapmakta olduğunu vurguladı.  Hedeflerin revize edilmesi gerektiğini söyleyen Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı:

"Hiçbir gelişme kaydedemedik. Kişi başı milli gelir bile 10 bin doların altına düştü. Şu an 2023 hedeflerinin gerçekleştirilmesi imkânsız. Artık bu hedefler revize edilmeli” ifadelerini kullandı.

2023 hedefi nerede kaldı?

Limak'tan 3. Havalimanı itirafı... Ayrıntılar için tıklayın...

Hükümetin önümüzü açacağını bekledik ama...
Gezi olaylarının ardından 2014 ve 2015 senelerinde yaşanan iki seçimli atmosferin 1 Kasım seçimleri ile dağılmasını beklediklerini, iktidara tek parti olarak gelen siyasi gücün önemli hedefler belirlediğini de belirten Özdemir:

"Dünyanın büyüme hızı düştü. Bizim de dış ticaret ilişkilerimiz yavaş ilerleyecek. Artık 300 milyar dolar ihracat pek kolay değil. Ancak ihracat çeşidini de değiştirmek gerek. Dijital ve bilişim sektörünün önünü açmak gerek. Sanayi'de 4.0 büyük önem taşıyor. Bunları yapamazsan, bırakın 300 milyar dolar, 200 milyar doları ancak buluruz..." ifadelerini kullandı...