3. Köprü geçiş ücretleri ne kadar olacak?

Geçtiğimiz Pazar günü açılışı gerçekleşen 3. Köprü’nün geçiş ücretleri belirlendi. Peki, 3. Köprü geçiş ücretleri ne kadar olacak? İşte yanıtı…

3. Köprü geçiş ücretleri ne kadar olacak?

Geçtiğimiz Pazar günü açılışı gerçekleşen 3. Köprü’nün geçiş ücretleri belirlendi. Peki, 3. Köprü geçiş ücretleri ne kadar olacak? İşte yanıtı… Kavşak ve bağlantı yollarının tamamlanması ile birlikte Ağustos ayında hizmet vermeye başlayacak olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü açıldığı andan itibaren ücret almaya başlayacak.

3. Köprü geçiş ücretleri ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın...

3. Köprü geçiş ücretleri ne kadar olacak?

3 milyar dolar yatırım ile hayata geçirilen 3. Köprü’nün geçiş ücreti, otomobil başına 3 dolar, ağır vasıta başına ise 15 dolar olacak. Her gün 135 bin araç için hazine garantisinin olduğu köprünün günlük geliri en az 405 bin  dolar olacak.

Hizmet vermeye başladığında dünyanın en geniş köprüsü olacak olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde toplam 10 şerit bulunuyor. Bu şeritlerin 2’si demiryolu için, diğer 8’i ise araç geçişleri için kullanılacak. 2013 yılı Mayıs ayında inşaat çalışmalarına başlanan 3. Köprü’de bugüne kadar 6 bin 500 personel çalıştı.