''3. Köprü, Pir Sultan Abdal Köprüsü olana dek siyasetteyim''

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, İstanbul'un 3. Köprüsü'nün isminin Yavuz Sultan Selim'den Pir Sultan Abdal'a döneceği güne dek siyaset yapacağını açıkladı

''3. Köprü, Pir Sultan Abdal Köprüsü olana dek siyasetteyim''

İstanbul'un kuzeyinde yarattığı doğa tahribatı, geçiş garantili işletim sistemi ve açılışının ardından yaşanan trafik kaosuyla tartışmalara neden olan 3. Köprü'ye verilen Yavuz Sultan Selim ismini eleştiren Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvikili Eren Erdem: "Köprünün ismi Pir Sultan Abdal Köprüsü olana kadar siyaseti bırakmayacağım..." dedi. 

O güne dek siyasetteyim
İstanbul Küçükçekmece'de Garip dede Kültür ve Cemevi Derneği tarafından düzenlenen Sonbahar Resitali'ne katılan CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, laiklik, demokrasi ve barış vurgusu yaparak, Yavuz Sultan Selim isminin taşıdığı negatif anlama gönderme yaptı. 

Erdem: " Kendime bir söz verdim. O kanlı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün ismi Pir Sultan Abdal Köprüsü olana dek siyaseti bırakmayacağıma dair sözüm var..." ifadelerini kullandı.

OHAL eleştirisi
Konuşması sırasında Eğitim-Sen üyelerinin görevden uzaklaştırılmasını da eleştiren Erdem, diğer taraftan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi tarafından verilen cemevlerinin ibadethane olarak kabul edilmesi yönündeki kararını da Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gündeme getirdiklerini belirtti.