3. Köprü'de fiyat düzenlemesi yapılmayacak

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçiş fiyatlarına ilişkin bir düzenlemenin gündemde olmadığını söyledi.

3. Köprü'de fiyat düzenlemesi yapılmayacak

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, diğer Boğaziçi Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne kıyasla yüksek fiyat ücretiyle hizmet veren Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde, bir fiyat düzenlemesinin gündemde bulunmadığını söyledi. 

Kaçak geçişlere 10 katı ceza
Açıklamasında sürücülerin farklı yollar denemesi ve özellikle kaçak geçiş girişimlerini eleştirerek devam eden Arslan, bu tip girişimlerin cezalandırılacağına da dikkat çekerek: "Kaçak geçişlerden normal köprü ücreti alınmayacak. Onlardan 10 katı ceza alınacak. Ayrıca, kurallara uymadıkları için alınacak ceza ile birlikte düşünüldüğünde, diğer taraftakinden aha yüksek olacak..." dedi

Sürücülere uyarı
Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, kaçak geçiş yöntemine başvurmamaları hususunda devleti uyarırken, kurallara uyulması gerektiğini belirterek: "Krallık yapmayın, kurallara uyun. Zararlı çıkmayın, mağdur olmayın. Bizler insanımız mağdur olsun istemeyiz..." dedi. 

Mahmutbey gişeleri 45 gün içinde biter
3. Köprü trafiğinin felç olmasına yol açan Mahmutbey gişeleriyle ilgili çalışmalar hakkında da bilgi veren Arslan, serbest geçiş sisteminin 2 ay olarak açıklandığını ancak, 45 gün içinde bu çalışmaları tamamlamayı hedeflediklerini söyledi