3. Köprü'den geçiş bedeli: 3 dolar+KDV

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 3. Köprü'den geçiş bedelini açıkladı. 26 Ağustos'ta açılışı gerçekleşecek projeden 3 dolar+KDV'ye geçilecek

3. Köprü'den geçiş bedeli: 3 dolar+KDV

Dünyanın en geniş asma köprüsü ünvanının taşıyan Yavuz Sultan Selim Köprüsü 26 Ağustos'ta hizmete açılacak. Köprüden otomobil geçişi ise 3 dolar+KDV olacak. 

İstanbul'un şehir içi trafiğine büyük hizmet
Kuzey Marmara Otoyolu projesinin en önemli etabı olarak kabul edilen Yavuz Sultan Selim Köprüsü hakkında önemli açıklamalarda bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Yavuz Sultan Selim'in dünyanın en geniş köprüsü olacağını hatırlattı. Gidiş-geliş istikametlerinde dörter karayolu ortada ise 2 demiryolu şeridi olmak üzere 10 şeride sahip olacak köprünün dünyada bir ilk niteliği taşıyacağını belirten ARslan, özellikle İstanbul'un transit trafik yükünün böylece hafifleyeceğini belirtti. 

Tek yön için belirlenen fiyat: 3 dolar + KDV
Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçişin 3 dolar otomobil eşdeğer olacağını da söylen Arslan: "Bu ücretlere KDV dahil değil. Yani fiyat 3 dolar+KDV olacak.." şeklinde konuştu.

Genişliği 59 metreyi bulan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün kule yüksekliği ise 322 metre düzeyinde.  Toplam boyu 2 bin 164 metreye uzanan köprü, üzerinde raylı sistem bulunan dünyanın en uzun asma köprüsü olma özelliğini de taşıyor.