Adana Kışla Mahallesi kuraları çekildi

Adana Yüreğir Belediyesi ve TOKİ işbirliği ile yürütülen Yüreğir Kışla Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesinin ilk etap kuraları çekildi

Adana Kışla Mahallesi kuraları çekildi

T.C: Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Adana Yüreğir Belediyesi tarafından hazırlanan Yüreğir Kışla Mahallesi Kentsel Dönüşüm 1. Etap projesi kuraları çekildi. Daha önce uzlaşma sağlayan ve evlerinde yıkım işlemi gerçekleştirilen hak sahipleri noter huzurunda çekilen kura ile yeni konutlarına kavuştu. Kışla Mahallesi Kentsel Dönüşümü 1. Etap Projesi, risk içeren 324 yapının yıkılarak, yerine güncel ihtiyaçlara yanıt veren 772 konut ve 43 işyeri inşasından meydana geliyor.

TOKİ'den Adana'ya 14 bin konut
Bugüne dek Adana'ya 14 bin konut inşa eden TOKİ, yerel yönetimlerle yürüttüğü işbirlikleri kapsamında da çalışmalarını sürdürüyor. Aktif olarak 129 kentsel dönüşüm projesine devam eden TOKİ, önümüzdeki süreçte de 125 bin konutun inşasını gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

 

Adana Kışla Mahallesi kuraları çekildi

 

Adana'da da belediyeler aracılığıyla 9 kentsel dönüşüm porjesi uygulayan TOKİ, bu kapsamda 12 bin konut daha inşa edecek. Bu kapsamlı dönüşüm faaliyetlerinin en önemli halkalarından biri olan ve Yüreğir Belediyesi'nin iş birliği ile gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm projesinde kuralar Noter Huzurunda gerçekleştirilen bir çekilişle belirlendi

TOKİ Karabük/Safranbolu çekilişi yarın... Ayrıntılar için tıklayın...

Hak sahipleri tespiti, projelendirme, uzlaşma ve yıkım süreçlerinin ardından 772 konut ve 43 dükkanın yapım ihalesini gerçekleştiren TOKİ, uzlaşma sağlayan ve evleri yıkılan hak sahiplerinin konutları için de Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi'ndeki kura işlemini yaptı. 10 Şubat 2016 tarihinde yapılan kura çekimi sonrasında 354 konutun hak sahiplerinin belirlendiği açıklandı. 

 

Firma Bilgisi: Toki