Ağaoğlu: Kampanyalardan en çok alt gelir grubu yararlandı

Emlak Konut kampanyasının daha çok üst gelir grubuna yaradığı yönündeki eleştirilere tepki gösteren Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu: "Metrekaresi 3 bin TL olan projelerin satış oranı çok daha yüksekti..." dedi

Ağaoğlu: Kampanyalardan en çok alt gelir grubu yararlandı

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, Emlak Konut GYO kampanyasının daha çok zenginlere yaradığı yönündeki yorumlara tepki gösterdi. Emlak Konut tarafından yapılan açıklamanın kampanyadan özellikle alt gelir grubuna yönelik satışın çok daha fazla gerçekleştiğini gösterdiğini söyleyen Ağaoğlu:  "Kampanyanın zenginlere yaradığı iddialarına katılmıyorum. Bu doğru değil. Metrekaresi 3 bin TL düzeyinde olan projelerin satış hacmi çok daha yüksek gerçekleşti. " dedi. 

Ağırlıklı hedef 300 bin TL
Emlak Konut tarafından geliştirilen kampanyanın alt gelir grubuna ait vatandaşlardan büyük bir ilgi gördüğünü ve cirolarla satışların karşılaştırılmasının ardından, gerçekleşen satışın büyük bir çoğunluğunun dü 500 bin TL'nin altındaki konutlarda yoğunlaştığının anlaşılacağını belirten Ali Ağaoğlu:

"Vatandaşlar 300 bin TL düzeyindeki konutlara büyük ilgi gösterdi..." ifadelerini kullandı. 

En yüksek satış: Maslak 1453'te
Emlak Konut GYO tarafından geliştirilen kampanya süresince en yüksek satış hacmine 81 bin metrekare ve 401 adet bağımsız bölümle Maslak 1453 projesinde ulaşılmıştı. Bu satışlardan elde edilen ciro ise 579 milyon TL düzeyindeydi. Kampanya satış verilerine göre toplam satışlardan elde edilen ciro ise 1 milyan 960 milyon TL ve satışı gerçekleştirilen bağımsız bölüm adedi ise 2 bin 547 düzeyinde gerçekleşti.