Ağaoğlu'ndan Bakırköy 46 açıklaması geldi

Ağaoğlu Şirketler Grubu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bakırköy 46 projesinin imar planını kastederek yaptığı açıklamalara cevap verdi

Ağaoğlu'ndan Bakırköy 46 açıklaması geldi

20 Ocak 2014 / emlakwebtv
Ağaoğlu Şirketler Grubu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bakırköy 46 projesinin imar planını kastederek yaptığı miting konuşmalarına karşılık bir açıklama yayımladı.Ağaoğlu Şirketler Grubu'ndan yapılan açıklama şöyle: 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu son iki günden bu yana gerçekleştirdiği mitinglerinde, Bakırköy 46 projemizin imar planını kastederek, bu planının çıkartılması karşılığında Başbakan’ın ailesinin de yönetiminde olduğu TÜRGEV Vakfı’na Ataşehir’de 20 dönümlük arsa verildiği iddiasını dile getirmektedir.

Adı geçen vakfa hiçbir biçimde böyle bir arsa verilmediği gibi bu tür bir pazarlık da söz konusu olmamıştır. Bununla birlikte, ülkemizde 17 Aralık’tan bu yana devam eden siyasal tartışmaların odağına Grubumuzun yerleştirilmesinden ve ileri sürülen argümanlarda Grubumuz adının sıklıkla anılmasından derin bir üzüntü ve rahatsızlık duymaktayız. Türk ekonomisinin lokomotifi niteliğindeki inşaat sektörü ve bu sektörün en önemli oyuncularından biri olarak Grubumuz yürütülen bu tartışmalardan büyük zarar görmektedir.

Halen yargı süreci devam eden Bakırköy 46 projemizin imar planları ile ilgili yürütülen bu tartışmalar, adil yargılamayı olumsuz etkilemeye yönelik sonuçlara yol açabilecek nitelik taşımaktadır.

Basın ve Kılıçdaroğlu tarafından sıklıkla dile getirilen bu proje esasen kentsel dönüşüm yasası çerçevesinde yapılan bir plandır. Kentsel dönüşüm projeleri yasalar tarafından da teşvik edilen bir uygulamadır. Tüm işlerimizi Türkiye Cumhuriyeti yasalarına tam bağlılıkla yerine getirdiğimizi ve verilemeyecek hiçbir hesabımızın olmadığını kamuoyunun özellikle bilmesini isteriz.

Ayrıca herkesin ulaşabileceği tapu kayıtları ortadadır ve bu konunun aydınlatılması amacıyla Cumhurbaşkanlığı Makamına, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na ve Vakıflar Genel Müdürlüğü makamlarına müracaat ederek, tapu kayıtlarının incelenmesini ve gerçeğin tespiti için başvurularda bulunduğumuzu kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Proje Bilgisi: Köy