Akçansa'dan "elektrik" ürüten beton

Akçansa, 38. Yapı Fuarı'nda, Betonik Fikirler Proje" Yarışması'nda birinci olan ürününü sergiliyor. Enerjik Beton ürünü, atılan her adımda elektrik üretiyor

Akçansa'dan

38. Yapı Fuarı'na katılan Akçansa standı Betonik Fikirler Proje Yarışması'nda birinci olan ve atılan her adımda elektrik üreten Smartcem ürününü ziyaretçilerle buluşturuyor. Ürün, basıncın elektrik enerjisine dönüştürülmesiyle yüzde 100 oranında enerji tasarrufu sağlıyor. 

Enerji sağlayan beton projesi: Smartcem
Sektörde kesintisiz ve ucuz enerji tedarikinin taşıdığı büyük önemden hareketle bu konuda önemli yatırımları hayata geçiren Akçansa, bu yıl Uluslararası Yapı Fuarı’nda da çok konuşulan bir tanıtıma imza attı. Şirket, geçtiğimiz yıl Betonik Fikirler Proje Yarışması’nda birinci olan Smartcem isimli projeyi, sektör profesyonellerinin bilgisine sundu. 

Betonu enerji üretim sürecine entegre eden Smartcem projesi, piezoelektrik materyalinin basınçla birleşmesi halinde elektrik enerjisi açığa çıkarmasına odaklanıyor. Böylece gün boyu atılan adımlar, elektrik enerjisine dönüştürülerek aydınlatmada kullanılabiliyor. Aynı sistem, beton banklara oturulduğunda da devreye girebiliyor; açığa çıkan enerji sayesinde malzeme ısınıyor. Bu sayede beton sıcak bir malzeme özelliği kazanıyor.

Özel Ürünlere Akıllı Uygulama
Dijitalleşme alanında çalışmalarını sürdüren Akçansa, iş ortaklarına ve müşterilerine daha hızlı yanıt verebilmek adına hayata geçirdiği Betonsa Özel Ürünler Mobil Kataloğu’nu da fuarda tanıttı. Ürün seçim aracı ile özel ürünlere ve özel çözümlere her an ulaşılabilir olmayı amaçlayan uygulama, ürünlerle ilgili bilgi ve kullanım alanlarını hızlıca öğrenme fırsatı sunuyor.

Öte yandan Akçansa, çevreci, sürdürülebilir, dayanıklı ve güçlü yapılar için ürettiği yeni nesil fiber donatılı beton ürünü KraTosbeton’u, ilk kez Uluslararası Yapı Fuarı’nda sektör profesyonelleriyle buluşturdu. Sabancı Holding şirketleri Akçansa, Çimsa ve Kordsa’nın ortak sinerjisiyle geliştirilen KraTosbeton, bu yönüyle bir başarı hikayesi olarak ön plana çıkıyor.