AKİŞ GYO-BEYMEN İŞBİRLİĞİ CADDEYE TAŞINDI

Akiş GYO ve Beymen yeni bir işbirliğine imza atarak, Bağdat Caddesi’ndeki Uşaklıgil Apartmanı’nı yeni kimliğine kavuşturacak. Projeyle, Beymen Erenköy’deki mağazasını buraya taşıyacak

AKİŞ GYO-BEYMEN İŞBİRLİĞİ CADDEYE TAŞINDI

21 Mart 2015 / Posta Gazetesi

Akiş GYO, Beymen'le yeni bir proje başlatıyor. Projeyle, Bağdat Caddesi üzerindeki Uşaklıgil Apartmanı yenilenerek, Beymen'in 5 katlı müstakil mağazası olarak hizmet vermeye başlayacak. Eylül 2016'da hizmete girecek mağaza, Beymen'in İstinye Park ve Zorlu Center'dan sonraki 3. büyük mağazası olacak. Beymen Suadiye'nin hayata geçirileceği ve Akiş GYO'ya ait bina, hali hazırda arsa vasfında. Akiş GYO proje için 50 milyon dolarlık yatırım yapacak. Beymen Suadiye'yi projelendirecek imza ise, uluslararası mimarlık ofisi HMKM'ye ait.

İşbirliği ile bilgi veren Akiş GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü İ.Gökşin Durusoy, "AVM yatırımlarımıza alternatif bir yaklaşımla adım attığımız cadde mağazacılığında ilk işbirliğimizi Beymen ile birlikte gerçekleştiriyoruz. Uşaklıgil Apartmanı'nı Beymen için dünya standartlarındaki mimari yaklaşımımızla yepyeni bir kimliğe kavuşturacağız" dedi. Türkiye'de GYO'lar arasında bir ilk olarak Akiş'in cadde mağazacılığına yatırım yaptığını söyleyen Durusoy. "Cadde mağazacılığına yatırım yaparken hedefimiz sektörde sürdürülebilir, yenilikçi çalışmalara imza atmaktı. Uzun yıllardır birlikte çalıştığımız, lüks tüketimde bir dünya markası olan Beymen'in bu yolculuğumuzda bize ilk eşlik edecek marka olmasından mutluluk duyuyoruz" diye konuştu.

Erenköy'deki mağaza taşınacak
Beymen'in uzun zamandır Bağdat Caddesi'nde mağaza arayışının olduğunu söyleyen Beymen Genel Müdürü Elif Çapçı, söz konusu işbirliğiyle Erenköy'deki Beymen mağazasını buraya taşıyacaklarının bilgisini verdi. Beymen Suadiye'ye 10 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını dile getiren Elif Çapçı, mağaza ve konumlandığı bölge hakkında şöyle konuştu, "Bağdat Caddesi sadece İstanbul için değil, dünyanın sayılı alışveriş caddeleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bu nedenle cadde mağazacılığı operasyonumuzda en çok önemsediğimiz lokasyonların başında geliyor. Bağdat Caddesi, neredeyse günün 24 saati yaşayan, İstanbul Anadolu yakasındaki sosyal hayatın değişmez bir adresi. Beymen olarak kurulduğumuz günden bu yana müşterilerimizin ihtiyaç ve talepleri bizim için vazgeçilmez. Yine müşterimizi dinledik ve Bağdat Caddesi'ndeki metrekaremizi büyütme kararı aldık. 2016 yılının Eylül ayında açılacak yeni Suadiye mağazamızda ana kategorilerimiz olan hazır-giyim, ayakkabı, çanta ve aksesuarın yanı sıra kozmetik ve Beymen Home departmanlarına da önemli metrekareler ayıracağız."

Cadde mağazacılığına devam
Hali hazırda Bağdat Caddesi'ndeki 4 projesinde 190 milyon dolarlık yatırımı olan Akiş GYO, cadde mağazacılığı için yeni bölgelere sıcak bakıyor. Özellikle Beyoğlu ve Nişantaşı'yla ilgilendiklerini dile getiren Akiş GYO Yönetim Kurlu Üyesi ve Genel Müdürü İ. Gökşin Durusoy, konu ile ilgili görüşmelerinin devam ettiğini ve ilerleyen zamanlarda detaylı bilgileri kamuoyu ile paylaşacaklarının haberini verdi.

Firma Bilgisi: Akiş Gyo