Akkuş Grup Alya satışları tamamlandı

Akkuş Grup Alya satışları tamamlandı. Sırada toplu konut projesi var

Akkuş Grup Alya satışları tamamlandı

Akkuş Grup, inşaatta da dikkatli ve güvenilir adımlarla çalışmalarını sürdürüyor. İstanbul Beylikdüzü'nde inşaat projelerine başlayan ve şehre modern yapılar kazandırmayı planlayan Akkuş Grup, ilk projesi Alya Residence'de satışlarını tamamladı. Şirket ilk projesinden aldığı ilhamla gayrimenkulde Alya markasını zincir haline getirmeyi planladı.

Beylikdüzü'nde ikinci konut projesine başlayacak olan Akkuş Grup, Alya 2 isimli yeni projesinde aileyi hedefleyecek. Butik tarzdaki projede 26 konut ve 5 dükkan bulunacak.

İlk projelerinin butik tarzda olma sebebini açıklayan Akkuş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş, hızlı büyümek ve çok kazanmak adına kötü örneklerin sergilendiği inşaat sektöründe kendilerinin istikrarlı ve yavaş adımlarla ilerlemeyi ilke edindiğini söyledi.

Sonbaharda Toplu Konut Müjdesi
Akkuş, "Tekstilde 27 yıl harcayarak ulaştığımız güven algısını, heyecanlı bir rüzgarla inşatta kaybetmeyi istemeyiz. Ayrıca kalite ve estetik konusunda iddialıyız. Bunu da ilk projelerimizi mikro ölçekte tutarak yansıtmayı tercih ettik. Ama artık Akkuş markasının gerçek gücünü biraz daha büyük işlerde ortaya koymanın zamanı olduğuna inanıyoruz. Yakuplu'da 100 konutun üzerinde bir toplu konut projemizi de sonbahar aylarında hayata geçirmiş olacağız" dedi.

Amaçlarının inşaat sektöründe de büyümek olduğunu dile getiren Abdülkadir Akkuş, tekstili bırakmayacaklarını ama inşaat sektörünün iş yelpazesindeki payını artıracaklarını açıkladı. Tekstilci olmanın avantajını inşaat sektöründe kullanacaklarını anlatan Akkuş, "Finansal gücümüzün yanı sıra biz modadaki gusto bakışına sahibiz ki bu bakış estetik ve mimari anlayışımıza yansıyacak, tüketicinin yaşam alanlarında fonksiyonel bir şıklığı ortaya koymamızı sağlayacaktır" yorumunu yaptı.

Akıllı Ev Özel Tercihimiz
1+1 ve 2+1 tipi dairelerden oluşan Alya Residence projesinde akıllı ev sistemini tercih ettiklerini anlatan Abdulkadir Akkuş, "Arabanızla giderken bile doğalgazınızı, elektriğinizi açıp kapatabiliyorsunuz. Bunu yeni projelerimizde de gerçekleştireceğiz. Vatandaş artık açık-kapalı yüzme havuzlarına, kullanmadığı fitness salonlarına değil, evindeki kalitesine ve yaşam konforuna bakıyor" diye konuştu.

Ev Ofis Konsepti Bir İhtiyaç
Arsanın konumuna göre proje geliştireceklerini belirten Akkuş, Alya Residence'ın olduğu lokasyonda ofis ihtiyacının da olması nedeniyle ev ofis daireler ortaya koyduklarını vurguladı.

Abdülkadir Akkuş, "Dünyada yeni eğilim, iş konusunda zaman kaybını en aza indirmek için oluşturulan ev ofis sistemleri... Alya Residence Beylikdüzü, bu yeni trende uygun olarak, zamanınızı verimli kullanabilmeniz adına tasarlandı. İster ev ofis, isterseniz sadece ev olarak kullanabileceğiniz lüks daireler; sundukları hayat standardıyla, yaşamınıza yeni bir soluk getiriyor. Biz bu sistemi ikinci etapta da uygulayacağız. Ancak Yakuplu'daki toplu konut projemiz daha farklı ve özellikli olacak. Detaylarını lansmanda açıklayacağız" dedi.

Aslen Mardinli olan Akkuş Grup, halen inşaatın yanı sıra temizlik ürünleri, kimya ve enerji sektörlerinde de faaliyet gösteriyor. Mardin Organize Sanayi Bölgesi'nde 152 kişiye istihdam sağlayan Akkuş Grup, Mardin'de de proje geliştirebilecek arsa stokuna sahip bulunuyor.

 

Firma Bilgisi: Akkuş Grup