Ambargoya rağmen Türk şirketleri Rusya'da

Rusya'nın başkenti Moskova'ya giriş kapısı olarak nitelenen "Seremetyevo" havalimanının genişletilmesini içeren B terminali inşaat ihalesinde iki Türk şirketi Limak-Maraşstroy ve Renaissance finale kaldı.

Ambargoya rağmen Türk şirketleri Rusya'da

Rusya tarafından her geçen gün daha da derinleştirilen ambargo kararlılığına rağmen, Türk inşaat şirketlerinin ülkedeki etkinliği sürüyor. Moskova'nın dünyaya açılan kapısı olarak nitelenen Şeremetyevo Havalimanı'nın genişletilmesini öngören B terminali inşaatı için açılan ihalede iki Türk firmasının finale kaltığını açıklayan Şeremetyevo Havalimanı Genel Müdürü Mihail Vasilenko, bu şirketlerin Limak-Maraşstroy ve Renaissance İnşaat olduğunu açıkladı

Finalistler Türk mü, Rus mu?
Yapılan açıklamada ihaleyi söz konusu iki şirketten birinin ihaleyi kazanmasının önünde herhangi bir engel bulunmadığını vurgulayan Vasilenko: "Bu şirketlerin kurulduğu yer Rusya olarak gözüküyor. Türkiye ile hukuken bağlı olmadıkları için de ihaleye katılabiliyorlar..." dedi.

Limak'tan Afrika'ya dev yatırım... Ayrıntılar için tıklayın...

Dev ihalede sona doğru
Hürriyet'te yer alan Nerdun Hacıoğlu imzalı habere göre, 630 milyon dolarlık ihale büyük olasılıkla bu iki şirketten birinin olacak. Rusya'nın başkenti Moskova'nın 29 kilometre kuzeybatısında yer alan Şeremetyevo Havalimanı, Moskova'ya hizmet veren üç havalimanından biri olma özelliği taşıyor. Domodedovo Havalimanı'ndan sonra Rusya'nın en büyük ikinci havalimanı olma niteliğini taşıyan Şeremetyevo'dan geçen yıl toplam 159 bin 606 uçuş gerçekleştirilmişti.