Angelina Jolie, Brad Pitt'e şelale aldı

Angelina Jolie, Brad Pitt'e doğum günü hediyesi olarak şelale aldı. Amerika’da sürdürülebilir mimariyi popüler hale getirenlerden biri olan Pitt'in buraya hayalindeki evi inşa edeceği iddia ediliyor

Angelina Jolie, Brad Pitt'e şelale aldı

Emlakwebtv
Ünlü oyuncu Angeline Jolie, “Oyunculuk işim, mimarlık ise tutkum” diyen Brad Pitt’e 48’inci doğum günü için Kaliforniya’da tam yeri belirtilmeyen bir bölgede şelale aldı.

Daily Mail gazetesinin haberine göre, şelale fikri 2006 yılında çiftin Frank Lloyd Wright’ın Pennsylvania’daki Fallingwater malikanesini ziyaretinde doğdu. 1935 yılında yapılan ve doğrudan bir şelalenin üzerine oturtulan bu mimari harikası, Smithsonian’ın “Ölmeden Önce Ziyaret Etmeniz Gereken 28 Yer” listesinde de yer alıyor. Brat Pitt’in kendi ‘hayal ev’ini ne zaman yapmaya başlayacağı belli değil. 

Brad Pitt, Amerika’da sürdürülebilir mimari akımını popülerleştiren isimler arasında gösteriliyor. Pitt, 2007’de New Orleans’ın Katrina Kasırgası’nda evsiz kalanlar için yeşil evler inşa eden bir vakıf kurdu. Kullandıkları kadar enerji üreten, düşük maliyetli prefabrik evler, Amerika’da bu tür evlere ilgiyi artırdı. “Make it Right” vakfı tarafından kasırga mağdurlarına sağlanan ve güneş panelleriyle donatılan evlerin aylık enerji tüketimi sadece 35 dolar.