Ankara-İstanbul hızlı tren projesi için acele kamulaştırma kararı

Ankara-İstanbul hızlı tren projesi kapsamında Sakarya Sapanca ve Gevye ilçelerinde bazı taşınmazlar için acele kamulaştırma kararı alındı.

Ankara-İstanbul hızlı tren projesi için acele kamulaştırma kararı

Ankara-İstanbul hızlı tren projesi kapsamında Sakarya Sapanca ve Gevye ilçelerinde bazı taşınmazlar için acele kamulaştırma kararı alındı. İlgili karar 16 Eylül 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

Ankara-İstanbul hızlı tren hattı projesi kapsamında kamulaştırılcak taşınmazlar Sakarya'nın Sapanca ilçesindeki Rüstempaşa, Göl, Ünlüce, Hacımercan, Akçay; Gevye'nin ise İlibey ve Karaçam mahallelerinde yer alıyor. 

Söz konusu karara Resmi Gazete'de şöyle yer verildi; 

2017 Yılı Yatrım Programmda 1994E010180 proje numarasıyla yer alan “Ankara-İstanbul Hızlı Tren Projesinin Doğançay Ripajı II. Kısım Doğançay-Sapanca kesiminde yer alan ve ekli kroki ile listede güzergahı, bulundugu yer ve ada/parsel numaraları gösterilen taşınmazlar ile üzerindeki muhdesatın Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması ‘Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının 30/5/2017 tarih1i Va 45133 sayılı yazısı üzerine, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27 nci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 17/7/2017 tarihinde kararlaştırılmıştır.

Kamulaştırılacak taşınmazların listesine aşağıdaki dosyadan ulaşabilirsiniz. 

Dosyayı indirmek için tıklayın.

Ankara-İstanbul hızlı tren durakları ve sefer saatleri için tıklayın...