Ankara mobilya fuarı açıldı

Türkiye mobilya sektörünün en önemli buluşmalarından biri olan Ankara Mobilya Fuarı kapılarını Ankara Congresium'da açtı

Ankara mobilya fuarı açıldı

Türkiye mobilya sektörünün kalbi Ankara'da atmaya başladı. 4. Ankara Mobilya Fuarı, dün gerçekleştirilen açılış töreni ile birlikte start aldı. Törenin açılışı Eski Başbakan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Emrullah İşler, AK Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan, ATO Başkanı Salih Bezci, MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, Ankara Marangozlar Odası Başkanı Rıdvan Aktaş, Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odası Başkanı Hüseyin Taklacı, MOBSAD Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Bozkurt, OMSİAD Başkanı Ercan Ata ve MOSFED Başkanı Ahmet Güleç tarafından gerçekleştirildi. 

4. Ankara Mobilya Fuarı
4. Ankara Mobilya Fuarı ile ilgili bir değerlendirme yapan yetkililer, terör saldırılarına karşın halkı sokağa çıkmaya ve alışveriş yapmaya davet etti. ATO Başkanı Salih Bezci, son dönemde yaşanan terör olaylarından zarar gören vatandaşların yaralarını sarmak için çalıştıklarını vurgulayarak:

"Yaraları sarmaya hazırız. ATO'da 3 gün süren toplantılarda meclisimiz 3.5 milyon kaynak belirledi." ifadelerini kullandı. Siteler'i "mobilyanın gözbebeği olarak tanımlayan Bezci: "Ben 7 yaşımdayken babam Siteler’de kerestecilik yaptı. Buradaki el emeği hiçbir yerde yok” dedi

Ankara mobilya fuarı açıldı

ATO Başkanı Bezci'den taşeron işçi uyarısı: "İflaslar başlar"... Ayrıntılar için tıklayın...

Mobilya sektörünün annesi Ankara
Mobilya Sanayicileri ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç de Başkent Ankara'yı mobilya sektörünün annesi olarak niteledi. Mobilya sektörünün Türkiye'deki büyümesini sürdürdüğünü ve 23. sıradan 12. sıraya yükseldiğini vurgulayan Güleç:

"Ankara, Türkiye mobilya sektörünün annesidir. Ankara'nın ve Türkiye'nin ismini dünyaya duyaracağız..." dedi.