Ankara’nın oksijeni artıyor

Altınoran projesi ile 26 yıl sonra Ankara’ya geri dönen Sinpaş Yapı, başkente yaklaşık 50 bin ağaçlık bir orman kazandırmak için ilk adımı attı

Ankara’nın oksijeni artıyor

17 Aralık 2012 / emlakwebtv
Altınoran projesi ile 26 yıl sonra Ankara’ya geri dönen Sinpaş Yapı, başkente yaklaşık 50 bin ağaçlık bir orman kazandırmak için ilk adımı attı. Tamamlandığında büyük bir ormanın yer alacağı Altınoran’nın Çankaya’daki proje inşaatında ilk ağaç dikimi, 100’den fazla Sinpaş Yapı çalışanı tarafından gerçekleştirildi.

Çalışanlarının gönüllü katılımıyla gerçekleşen ağaç dikim organizasyonunu değerlendiren Sinpaş Yapı Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tolga Bıyıklıoğlu “Ankara’ya yeni bir nefes alma noktası kazandırmak için kolları sıvadık. Projenin içerisinde yaklaşık 50 bin ağaç dikeceğimiz Altın Alan Kent Park’ında, projemizle birlikte tüm Ankaralıların aileleri ile ziyaret edebileceği bir orman olacak” diyerek, bu orman içerisinde yaklaşık 14 kilometrelik özel bir yürüyüş yolu olacağından da söz etti.

Gayrimenkul sektörünün öncü firmalarından Sinpaş Yapı’nın 1 milyon 850 bin metrekare alan üzerinde projelendirilen, Türkiye’nin en büyük temalı konut projesi Altınoran’daki 620 bin metrekarelik rekreasyon alanında oluşturulacak orman için ilk ağaç dikimi geçtiğimiz hafta sonu Çankaya Oran’daki proje alanında gerçekleştirildi.

İlk fidanları Sinpaş çalışanları dikti
Sinpaş Yapı IK Departmanı’nın motivasyon etkinliği kapsamındaki organizasyonunda 100’den fazla Sinpaş Yapı çalışanı ilk fidanların dikimini gerçekleştirdi. 5 yıl sonra yeşermesi öngörülen Altınoran ormanı tüm Ankaralılara açık olacak ve isteyenler aileleri ile bu ormanı ziyaret edebilecek.

Ankaralılara hem orman hem de yürüyüş parkuru
Şimdiden oluşturmaya başladıkları bu ormanla Ankara’nın çehresini güzelleştirerek, tabiatı canlandırmayı amaçladıklarından bahseden Tolga Bıyıklıoğlu “1974’ten bu yana geliştirdiğimiz tüm projelerimizle, geleceğe çok önemli izler bıraktığımızı biliyoruz. Tüm projelerimizde suyu ve yeşili özel konseptlerle kullanan bir firma olarak Çankaya Oran’daki Altınoran ormanını Ankara’ya kazandırmanın gurunu yaşıyoruz” dedi.
Tolga Bıyıklıoğlu, bu orman çevresinde oluşturulacak kordon konsepti ile de yaklaşık 14 km uzunluğunda orman içi yürüyüş yolları olacağından bahsederek, “Ankaralılara orman içinde özel bir yürüyüş alanı da kazandıracağız” dedi.