Ankara’nın yeni “Çayyolu”

Başkent Ankara’da kentin batıya doğru büyümesi yeni merkezlerin öne çıkmasını sağlarken, Batıkent Karacakaya bölgesi gelişime açık, doğayla iç içe lokasyonu ile konut alıcısı ve yatırımcının dikkatini çekiyor

Ankara’nın yeni “Çayyolu”

Başkent Ankara'da kentin batıya doğru büyümesi yeni merkezlerin öne çıkmasını sağlarken, Batıkent Karacakaya bölgesi gelişime açık, doğayla iç içe lokasyonu ile konut alıcısı ve yatırımcının dikkatini çekiyor.

Batıkent'in kent merkezine yakın ve kolay ulaşım sağlanan konumuyla değerini arttırdığını bildiren AYMOR Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan, bölgenin devamı niteliğindeki Karacakaya'nın da yeni yerleşim yeri olarak ilgi çektiğini kaydetti.

Bölgeye yapılan yatırımların da son yıllarda arttığını vurgulayan Ayhan, "Birkaç yıl öncesine kadar kentin ücra köşesi olarak değerlendirilen bölgeler günümüzde 'gözde' konuma yükselirken, bu noktada yeni cazibe merkezleri de öne çıkıyor. Batıkent Karacakaya bölgesi de kentin karmaşasından uzak, doğayla iç içe temiz havada yaşamak isteyenlerin rotasını çevirdiği o yeni bölgelerden" dedi.

Ayhan, "şehrin içinde yeni bir şehir" kurma hedefiyle hayata geçirdikleri Mebuskent projesinin bölgenin öncüsü konumunda olduğunu anımsatarak, şunları söyledi:

"Ankara'da nezih bir yerleşim yerinin keşfedilmesini sağladığımız Mebuskent projemiz, temiz hava ve doğayla iç içe yaşam arayışında olanların büyük ilgisiyle karşılandı. Dev bir yerleşkede inşa ettiğimiz Mebuskent, aynı zamanda bölgenin de değerini arttırdı. Konut alıcısının rağbet ettiği projemizin ardından atağa geçen çok sayıda yatırımcı olduğunu duyuyoruz. Birkaç yıl öncesine kadar kentin ücra köşesi olarak görülen Çayyolu, Beytepe gibi yerler şu an nasıl kentin en gözde bölgeleri olduysa, önümüzdeki 3 yıl içinde Karacakaya gibi bölgelerin de değerlenmesini bekliyoruz. Bölgeyi canlandıracak bir projeye imza attığımız için de oldukça gururluyuz."