Antalya Mersin arası kaç km?

Antalya Mersin arası karayolu ile 493.2 km iken havayolu ile beraber 350 km'dir

Antalya Mersin arası kaç km?

Antalya Mersin Arası Kaç Km? oldukça merak edilen sorular arasında yerini alıyor. Yaz mevsiminin, Ağustos ayının kavurucu sıcağında, tatil beldelerine kaçanlar Antalya Mersin arası kaç km? bilmek istiyor. Sorunun cevabını vermeden önce, bu iki güzel şehrimiz ile ilgili birtakım bilgiler paylaşalım.

Antalya
Akdeniz Bölgesinin batısında yer alan Antalya, Türkiye’nin en kalabalık 5. Şehri olarak bilinir. Güneyinde Akdeniz, batısında Muğla, kuzeyinde Burdur ve Isparta, kuzeydoğusunda Konya, doğusunda ise Karaman ve Mersin illeri vardır. Antalya’ya havayolu ve karayolu ile ulaşmak mümkündür. Yaz mevsiminde Antalya nüfusunu ikiye katlamaktadır.

Mersin
Türkiye’nin en büyük limanı olan Mersin Limanı’nı sınırları içinde barındıran Mersin, Türkiye’nin en kalabalık 10. Şehridir. Tipik sıcak iklimin bulunduğu Mersin il yüzölçümünün yüzde 87’si dağlıktır. Mersin 13 ilçeye sahiptir ve üç de üniversitesi vardır. Tatilciler için ilk tercihler arasında gelen Mersin denizi de oldukça keyif vericidir.

Antalya Mersin Arası Kaç km?
Antalya Mersin arası 493.2 km’dir. Karayolu ile Antalya Mersin arası 7 saat sürmektedir. Antalya Mersin arası uçuş mesafesi ise 350 km’dir. Havayolu ile Antalya Mersin arası 1 saat sürmektedir.