Ariston Thermo bayileri Roma'da buluştu

Ariston Thermo, bu yıl bayileriyle Roma'da bir araya geldi. Toplantıya Türkiye genelinde 120 bayi katıldı

Ariston Thermo bayileri Roma'da buluştu

Ariston Thermo, 28 Şubat - 03 Mart 2015 tarihleri arasında İtalya'nın Roma şehrinde Türkiye genelindeki bayileriyle bir araya geldi. Toplamda 120 bayinin katıldığı toplantıda, Ariston Thermo 2014 değerlendirmesi yapıldı ve 2015 yılı hedefleri aktarıldı.

Ariston Bayileri Roma'da buluştu
Ariston Thermo Türkiye Genel Müdürü Mete Zadil açılış konuşmasında Ariston Thermo'nun sürdürülebilir büyüme için tüm uzun vadeli hedeflerini enerji tasarruflu ürünlere odakladığını açıkladı. 2014 yıl sonu rakamlarına göre Ariston Thermo'nun cirosunun yüzde 45'ini yüksek verimli ürünlerden ve yenilenebilir enerji teknolojilerinden sağladığını belirten Zadil, 2020 yılında bu rakamın yüzde 80'lere ulaşmasının hedeflendiğini belirtti.  

2015 yılı marka hedefleri ve pazarlama stratejisi hakkında bilgiler paylaşan Ariston Thermo Türkiye Pazarlama Müdürü Işıl Aksoy ise, yapılan pazarlama ve iletişim çalışmaları sonucu olarak Ariston Thermo'nun marka bilinirliğini bir yılda yüzde 100 arttırdığını belirtti. Nihai tüketiciye yönelik yoğun reklam çalışmaları ile marka algısını yukarı taşımayı, Ariston Thermo markasını beyaz eşyadan farklılaştırmayı ve enerji verimli ürünleri ön plana çıkarmayı hedeflediklerini belirten Aksoy, üstün Ariston teknolojisini ön plana odaklı çalışmalara ağırlık verdiklerini vurguladı. 2015'te marka ortaklıkları ile nihai tüketiciye maksimum erişim sağlayacaklarını belirten Aksoy, AVEA ve Yapı Kredi gibi marka işbirlikleriyle ilgili bilgi verdi. Aksoy'dan sonra söz alan Ariston Thermo Türkiye Proje ve Sistem Ürünleri Müdürü Nihat Yıldırım da ürün gamına eklenen yenilikçi ürünler ve çözümlerle ilgili açıklamalarda bulundu.