ATAKÖY’ÜN BEKLENEN PROJESİ SATIŞA ÇIKTI

Özel sektörün mega projelerinden biri olarak nitelenen Kuzu Grup imzalı Sea Pearl projesi görücüye çıktı. Ataköy sahilinde denize 1200 metre cephesi bulunan projede metrekare fiyatları 7 bin 500 TL’den başlıyor

ATAKÖY’ÜN BEKLENEN PROJESİ SATIŞA ÇIKTI

19 Mart 2015 / Posta Gazetesi

Kuzu Grup, Kat Gayrimenkul'le birlikte Ataköy sahilinde geliştirdiği Sea Pearl projesini metrekaresi ortalama 7 bin 500 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sundu. İlk olarak Avrupa ve Ortadoğu'da beğeniye sunulan proje, Türkiye yatırımcısı için görücüye çıktı.

Ataköy sahilinde denize sıfır bir konumda iki etap halinde yükselen Sea Pearl'ün ilk etabı olan Doğu etabında toplam 4 blokta 631 ünite yer alıyor. 2 milyar 700 milyon dolarlık toplam değere sahip olan Sea Pearl'ün Doğu etabı 1 milyar 100 milyon dolar bedelle hayata geçiriliyor. Ortaoğu'da ajanslar üzerinden tanıtım ve satış çalışmaları yapılacak projenin bu ilk etabında 1+1'den 4.5+1'e kadar daire seçenekleri bulunuyor.

İlk etap teslimlerinin Temmuz 2017'de yapılması planlanan Sea Pearl'de metrekare fiyatları ise 7 bin 500 dolardan başlıyor. Projede ev sahibi olmak isteyenler için firma bünyesinde 3 ayrı ödeme planı uygulanıyor. Bunlardan ilkine göre yüzde 5 peşin, 48 ay eşit taksit; ikincisine göre yüzde 10 peşin 36 ay vade farksız; son ödeme planına göre ise yüzde 5 peşinat ile banka kredisi kullanılarak konut sahibi olunabiliyor.

Türk inşaat sektörüne örnek olacak
İstanbul'un en değerli semtlerinden Ataköy'de, yaklaşık 2 milyar 700 milyon dolar yatırım değeriyle hayata geçirilen Sea Pearl ile ilgili konuşan Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, "Bazıları ihtişam sever, bazıları ihtişamlı yaşar mottosuyla yola çıktığımız projemiz, Türk inşaat sektöründe kendine önemli bir yer edinecek ve birçok yapıya örnek olacak donanıma sahip. Marmara Denizi'ne olan eşsiz hâkimiyeti ile İstanbul'un rakipsiz projesi Sea Pearl, sahip olduğu her detayda 'lüks' algısını yeniden yorumluyor" dedi.

Yoga salonundan seyir adasına
Projedeki zengin sosyal alanlarla ilgili de bilgi veren Kuzu, "Sea Pearl'de her bloğun kullanımına özel 150 ila 200 metrekare arasında değişen fitness salonları, yoga salonları, dinlenme alanları ve bunların yanı sıra çocuk oyun alanları, yürüyüş ve koşu yolları, tenis kortu, streetball sahası, yaya yolları, biyolojik gölet, seyir adası, barok tarzı peyzaj alanı yer alıyor" diye konuştu.

Ortak sahil şeridi yapılacak
Ataköy'de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ tarafından ortak bir sahil şeridi planlaması yapılacak. 10 metre yaya yolu, rekreasyon ve yaya yolu olmak üzere 50 metre sahil bandı oluşturulacak. Bu düzenleme sahilde projesi olan şirketler tarafından karşılanacak. Ataköy sahilinin kamunun kullanımında olacağını belirten özen Kuzu, "Çevre Şehircilik Bakanlığı bu konuda hassas davrandı. Komşu parsellerle birlikte kıyı düzenlemesi yapıldı" dedi.

Proje Bilgisi: Köy