Avrasya Tüneli'nde 2016 hedefi

Avrasya Tüneli Projesi kapsamında yürütülen çalışmaların beklenenden hızlı tamamlanması üzerine açılış hedefi revize edildi. Projenin 2016 yılı içinde hizmete açılması hedefleniyor

Avrasya Tüneli'nde 2016 hedefi

Avrasya Tüneli Projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. İnşaat çalışmalarının beklenenden hızlı ilerlemesi ise açılış tarihinde revizyona neden oldu. Başlangıçta 55 ayda bitirileceği açıklanan ve bu doğrultuda 2017'nin ilk 6 ayı içinde tamamlanması planlanan projede yeni hedef 2016...

Avrasya Tüneli Projesi ne zaman hizmete açılacak?
Avrasya Tüneli Projesi kapsamında Sarayburnu-Kazlıçeşme ve Kazlıçeşme-Göztepe güzergahlarında başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Projede kat edilen mesafe beklenenin üzerine çıkınca, açılış hedefi de yakın bir tarihe revize edildi. Bu doğrultuda 2016 yılı içinde tamamlanması hedefi beliren Avrasya Tüneli projesinin açılışındaki tarih değişikliğinin bir diğer nedeninin de İstanbul trafiğine sunacağı olumlu katkı olduğu belirtiliyor.

Avrasya Tüneli'nde 2016 hedefi

Avrasya Tüneli projesi son durum
Toplamda 1 milyar 245 milyon dolarlık yatırım bedeliyle hayata geçirilen Avrasya Tüneli projesinin 4.3 kilometrelik bölümü, deniz tabanı altında yer alacak ve otomobillerin geçeceği ikişer şeritli iki kattan oluşacak. Projenin deniz dışındaki Avrupa ve Asya yakalarında yer alan 9.2 kilometreyi bulan güzergah üzerinde ise yol genişletme çalışmaları devam ediyor. 

Avrasya Tüneli'nden geçiş kaç TL olacak? öğrenmek için tıklayın...

Avrasya Tüneli'nden geçiş ne olacak?
İstanbul trafiğini rahatlatması açısından büyük bir değer taşıyan proje, bu güzergahtaki yolculuğu 100 dakikadan 15 dakikaya indirecek. Otomobiller için geçiş ücretinin 4 dolar olarak belirlendiği Avrasya Tüneli projesi, 7.5 ölçeğinde bir depreme dayanıklı olarak inşa ediliyor. 

Proje Bilgisi: avrasya tüneli