Babacan Holding 1.8 milyar TL'lik yatırım hedefine koşuyor

2017 yılında 1.8 milyar TL'lik yatırım stratejisi belirleyen Babacan Holding, yılın ilk yarısında hedeflerinin yüzde 50'lik kısmını hayata geçirdi.

Babacan Holding 1.8 milyar TL'lik yatırım hedefine koşuyor

Babacan Holding, 2017 yatırım hedeflerini hayata geçirme yolunda önemli bir mesafe aldı. Sene başında, 2017 yılı genelinde 1.8 milyar TL'lik yatırım stratejisini uygulamaya alan firma, yılın ilk yarısında bu hedeflerinin yüzde 50'lik kısmını hayata geçirdi. 

Babacan Holding'den 1.8 milyarlık yatırım

Babacan Holding'in 1.8 milyar TL'lik yatırım hedefi çerçevesinde  çalışmalarına hız kesmeden devam ettiğini söyleyen Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, yılın ilk 6 ayını hedeflerinde bir sapma olmadan tamamladıklarını söyledi. Babacan, yıl sonuna kadar belirlenen hedeflerin hayata geçirileceğini vurgulayarak : " Babacan Holding olarak aktif bir şekilde faaliyet gösterdiğimiz inşaat sektöründe başladığımız ve başlayacağımız toplam 600 bin metrekareye yakın projeye ek olarak enerji, lojistik ve turizm sektörlerindeki yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz." ifadelerini kullandı. Babacan, 1.8 milyarlık hedefe adım adım yaklaşıldığına da dikkat çekerek: ". Şu an yatırımlarımızın % 50’lik kısmını hayata geçirmiş durumdayız. Bugüne kadar 40’tan fazla projeye imza attık. " dedi. 

Babacan Holding 1.8 milyar TL'lik yatırım hedefine koşuyor

Babacan Premium'a Japon yatırımcılardan büyük ilgi

Babacan Holding tarafından hayata geçirilen Babacan Premium projesi yabancı yatırımcılardan yoğun ilgi görmeyi sürdürdüğüne dikkat çeken İbrahim Babacan, referandum sonrasında beklenen yabancı yatırımcı ilgisinin her geçin gün yükseldiğine vurgu yaptı. Babacan, projeye Arap yatırımcının ilgisini beklerken Japon yatırımcılardan gelen ilginin beklentileri doğruladığına da dikkat çekerek: "Beylikdüzü’nde bölgenin en iddialı projesi olarak inşa ettiğimiz Babacan Premium’a yatırım yapmayı tercih eden Japon alıcılar, ilk etapta bir katı kapattılar. Japon yatırımcıdaki bu potansiyel üzerine biz de yönümüzü Japonya, Filipinler, Singapur gibi Uzakdoğu ülkelerine çevirdik. Oralarda tanıtım faaliyetleri yürüterek projelerimizi daha geniş kitlelere duyurmayı hedefliyoruz. " şeklinde konuştu. Projenin ikinci etap satışları için de ön talep toplanmaya başlandığına dikkat çeken İbrahim Babacan, lansman dönemine özel fiyat ve ödeme avantajlarının da başladığı bilgisine yer verdi. 

Port Royal projesinde dev satış

İbrahim Babacan, 2013 yılında Özelleştirme İdare Başkanlığı'ndan alınan 16 bin 500 metrekarelik arsa üzerinde inşa edilen Babacan Port Royal projesi hakkında da bilgi vererek, merkezi lokasyondaki gizli kalmış bir arsada inşa edilen projenin lansmanının 27 Nisan'da gerçekleştiğini hatırlattı. Projenin, emsallerine kıyasla yüzde 30 daha ucuz fiyatla satışa sunulduğunu açıklayan Babacan:  Ayrıca teslimlerine başlanan ‘Babacan Palace’ ve ‘Prime Suites’ projelerimizde de satışlarımız devam ediyor. Beylikdüzü bölgesinin en lüks projesi olma özelliği taşıyan ‘Babacan Palace’, şehrin ulaşım hatlarına olan yakınlığıyla hem yatırımcılara yüksek prim avantajı sağlıyor. " şeklinde konuştu. 

Firma Bilgisi: babacan holding
Proje Bilgisi: Babacan Premium