BASF'tan havaalanı altyapı çözüm önerileri

BASF bir havaalanının doğru tasarlanması ve sağlıklı işletilebilmesi için geliştirdiği yapısal çözümleri kamuoyu ile paylaştı

BASF'tan havaalanı altyapı çözüm önerileri

İstanbul'da üçüncüsü düzenlenen Havaalanları Geliştirme Zirvesi'ne "Sürdürülebilirlik Sponsoru" olarak destek veren BASF, İstanbul'da yapılan yeni havaalanı için temel altyapı sistemlerine ilişkin çözüm önerileri sundu.

Havaalanları için alt yapı çözümleri
Dünyadan birçok havaalanı projesi örneklerinin de konuşulduğu zirvede, havalimanları için tasarım aşamasından işletme aşamasına kadar birçok alanda BASF'nin geliştirdiği temel çözüm önerileri gündeme geldi. Zirvede sivil havacılık ve devlet yetkilileri, inşaat firmaları, malzeme ve servis sağlayıcıları ile tasarım ve mimarlık firmaları gibi kurumlardan birçok üst düzey katılımcı görüş alışverişinde bulundu.

BASF, yeni havaalanı projesinin sağlıklı yürütülmesi için gerekli yapı kimyasalları, enerji verimliliği, ısı yalıtımı, akustik ses yalıtımı, yangın yalıtımı, ultfafiltrasyon membranları, su ve atık yönetimi ile yenilenebilir enerji konularında sistem ve proseslerle ilgili çözümler üretiyor. 

BASF Hakkında
"Kimya yaratıyoruz" sloganıyla 150 yıldır kimya sektöründe faaliyet gösteren BASF, 113.000 çalışanı ve 200 milyar TL'yi aşkın (74 milyar Avro) yıllık satış rakamı ile dünyanın lider kimya şirketi unvanını taşıyor. Ekonomik başarı, sosyal sorumluluk ve çevre korumasını bir arada gerçekleştirmeyi hedefleyen BASF, ARGE yatırımları ve buluşları sayesinde neredeyse tüm endüstriyel alanlarda faaliyet gösteren şirketlere ürün sağlıyor.