Bayraktar: Biz de demokrasi nöbetindeydik

VIA GYO Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar, borsa kotundan çıkarılma süreci ve yayınlanan haberler hakkında açıklamalar yaptı. Bayraktar: Biz de meydanlarda demokrasi mücadelesine katıldık..." dedi.

Bayraktar: Biz de demokrasi nöbetindeydik

VIA GYO'nun Sermaye Piyasası Kurulu kararı ile borsa kotundan çıkarılması süreciyle ilgili tartışmalar sürerken, şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar da, yarın İstanbul'a gelerek düzenlenecek basın toplantısına katılacağını açıkladı. Bayraktar, yurt dışına 20 Temmuz'da çıktığını ve 15 Temmuz gecesi silahle törür örgütüne karşı yapılan girişimlerde halkın yanında olduklarını hatırlatarak: "Halkın tüm unsurlarıyla birlikte sokaklarda, meydanlarda verilen demokrasi mücadelesine katıldık..." dedi. 

Bayraktar basın toplantısı için İstanbul'a geliyor
Yaptığı açıklamada, darbe girişimin takip eden günlerde hayatın normalleştiğini, yurt dışına çıkma işlemini bu 5 gün sonra gerçekleştiğini belirten Bayraktar, yarın İstanbul'a gelerek basın toplantısı düzenleyeceği bilgisini verdi. Bayraktar: "Şirketlerimize yönelik gerekli incelemelerin yapılması için kendimiz adli birimlere başvuruda bulunduk. Basın toplantısıyla, hakkımızdaki iddialar ve SPK süreci ile ilgili bilgilendirmeyi bizzat kendim yapacağım..." dedi. 

Ülkeyi bırakıp kaçmayız
Türkiye ekonomisine ve Türkiye'nin uluslararası arenadaki tanıtıman katkı sunan iş adamlarının ülkelerini bırakıp gitmesinin mümkün olmadığını da belirten Bayraktar: "Ülkenizi bırakıp gitmek gibi bir şey söz konusu değil..." ifadelerini kullandı.