Beşiktaş Belediyesi'nden Ihlamur Parkı açıklaması: Gücümüzü aşıyor

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, imara açılma girişimleri nedeniyle halkın büyük tepki gösterdiği Ihlamur Parkı'na gelerek, arazi mülkiyetinin özel kişilerde bulunduğu ve imar planının Bakanlık tarafından tanımlandığı açıklamasında bulundu

Beşiktaş Belediyesi'nden Ihlamur Parkı açıklaması: Gücümüzü aşıyor

Yapılaşmaya açılacağı haberlerinin ardından Beşiktaşlıların büyük bir tepki gösterdiği Ihlamur Parkı hakkında Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar önemli açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş Belediyesi'nen en küçük bir ilgisi yok
Bizzat parka gelerek, burada beklemekte olan halka hitap eden Hazinedar, Ihlamur Parkı'nın özel kişi mülkiyetinde olduğunu ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın da imar planı değişikliğinin altına imza attığını belirtti. Hazinedar: "Yapılan yasal değişimlerde Beşiktaş Belediyesi'nin en küçük bir ilgisi yoktur..." dedi.   

Belediye üzerine düşeni yaptı
Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın şu anda otopark olarak kullanılan yerde yüzde 17 olan imar hakkını yüzde 28'e çıkardığını ve bu işlemi yaparken de Beşiktaş Belediyesi'nin firkini almadığını da vurguladı. Açıklamasında, Beşiktaş Belediyesi'ne rağmen yürütülen işlemlere ilişkin olarak hukuki mercilere gerekli başvurulaın yapıldığını da söyleyen Hazinedar: "Mülkiyet hakkının kullanımına engel olamayız. Buranın 120-130 milyon TL'lik kamulaştırma bütçesi var. Bu Beşiktaş Belediyesi'nin bir senelik bütçesidir. Elbette bir tercihtir, halkımıza sorabiliriz..." şeklinde konuştu. 

Paneller Belediye'ye tepki olarak çekildi
Vatandaşların parka girişini engelleyen panellere ilişkin olarak da bir değerlendirme yapan Hazinedar: "Firma bunu bize tepki olarak yaptı. Biz onları mahkemeye verdik. Onlar da madem öyle mülkiyet hakkımı kullanıyorum ve vatandaşı içeri sokmuyorum, dedi." ifadelerini kullandı.