Beylerbeyi Tüneli Pazartesi günü açılıyor

Üsküdar-Beylerbeyi-Çengelköy hattında sahil yolculuğunu önemli ölçüde kısaltması beklenen Beylerbeyi Tüneli, 19 Eylül Pazartesi günü hizmete açılacak

Beylerbeyi Tüneli Pazartesi günü açılıyor

Üsküdar'da yer Beylerbeyi Sarayı'nın alt kısmından bulunan ancak 1970'li yıllardan bu yana trafiğe kapatılan tünel 19 Eylül Pazartesi günü hizmete açılıyor. Tünelin trafiğe açılması ile birlikte Üsküdar-Beylerbeyi ve Çengelköy istikametindeki yolculuk süresinin 45 dakikadan 3 dakikaya düşeceği belirtiliyor.

Beylerbeyi Sarayı Tüneli
Yaklaşık 230 metre uzunluğundeki tünel, uzun bir süre müze ve sergi sarayı olarak kullanılmıştı. 1970'li yıllarda trafiğe kapatılan Beylerbeyi Sarayı Tüneli'nin hizmete açılacağı bilgisi, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen tarafından kamuoyuna aktarılmış ancak tünelin askeri güvenlik sınırları içerisinde yer alması nedeniyle net tarih verilmemişti. 

Dönüşümlü olarak açık olacak
Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre 19 Eylül pazartesi günü saat 07.00 tarihinde hizmete açılacak ve araçlar, tünel içerisinden karşıya geçme şansı bulacak. Yapılan düzenlemeye göre sabahları Beykoz-Üsküdar istikametinde hizmet verecek olan Beylerbeyi Tüneli, akşam saatlerinde de Üsküdar-Beykoz istikametinde hareket edecek araçlara tahsis edilecek.

Beylerbeyi Sarayı Tüneli trafik akışı
Saatler ise şu şekilde belirlendi:

Saat 06:00-16.00 arası: Üsküdar'a gidiş yönü

Saat 16.00-06.00 arası: Beykoz'a gidiş yönü istikametinde ulaşım mümkün olacak