Beyoğlu Belediyesi okul buluşmaları sürüyor

Beyoğlu Belediyesinin 'Okul Buluşmaları' etkinliğinin son durağı Piyalepaşa İlkokulu oldu

Beyoğlu Belediyesi okul buluşmaları sürüyor

Beyoğlu'ndaki okulları her hafta ziyaret eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, kendi okulu Piyalepaşa İlkokulu'na konuk oldu.

"Okul Buluşmaları" kapmasında Beyoğlu'ndaki okulları her hafta ziyaret eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, çocukluğunun geçtiği ve okuduğu Piyalepaşa İlkokulu'na konuk oldu. Okul bahçesinde öğrencileri selamlayan Demircan, "Ben 5-A sınıfından mezun oldum. Benim gibi başkan olmak isteyen var mı? " sözüne öğrenciler hep bir ağızdan 'ben' diye bağırdı. Öğrencilere, başkan olabilmek için önce eğitim almaları gerektiğini hatırlatan Başkan Demircan, çocukların eğlenmesi için buz pateni ve Vıaland sözü verdi.

Okul buluşmaları sürüyor
Demircan, okul bahçesinde öğrencilerle kucaklaştıktan sonra velilerle okulun toplantı salonunda bir araya geldi. Sohbet havasında gerçekleşen toplantıya Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, Okul Aile Birliği yöneticileri ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Başkan Demircan, okulun ihtiyaçları hakkında velilerle fikir alışverişinde bulundu. '11 yıldır bu okula sürekli olarak gidip geliyorum" diyen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, 'Bu mahalle benim mahallem. Burada doğup büyüdüm; bu okulda okudum. Burada yaşadıklarım her zaman gözümün önüne geliyor. İsteğim bu okuldan kendisine, ailesine, vatanına, milletine hayırlı evlatlar çıkmasıdır. Bu yüzden diğer okullara olduğu gibi bu okulumuza da ilk günden itibaren sahip çıktım. Ancak kendimi bu okula ait daha farklı bir sorumluluk hissediyorum' dedi.