Blue’Safe Mavi Kale yalıtımı garantili

Blue’Safe Mavi Kale, dış cephe ısı yalıtımı paket sistemi uygulamalarında sigorta güvencesi sağlıyor

Blue’Safe Mavi Kale yalıtımı garantili

7 Eylül 2012 / emlakwebtv
Yapı kimyasalları ve cephe kaplamaları üretiminde uzman Kalekim, XPS malzemeleri üreticisi Dow Chemical ve ısı yalıtım sistemlerinde uzman Mardav ortaklığı ile 2004 yılında pazara sunulan Blue’Safe Mavi Kale (BSMK), güvenilirliğini Türkiye’de ilk defa hayata geçirdiği özel hizmetleri ile kanıtlıyor. Sektöründe bir ilk olarak ürünlerine 10 yıl, uygulama çalışmalarına ise iki yıl garanti veren Blue’Safe Mavi Kale, ayrıca uygulama esnasında oluşabilecek zararlara karşı ısı yalıtımı yaptığı binaları sigortalıyor. Sigortalama kapsamına, uygulama esnasındaki yangın, patlama, fırtına gibi hasarlar, uygulama sonrasında da hatalı çizim, yanlış malzeme, montaj ve işçilikten kaynaklanan hasarlar giriyor.
10 yıl garanti kapsamına giren Blue’Safe Mavi Kale ürünleri arasında; ısı yalıtımı levhası, yapıştırma harcı, sıva, file, dübel, PVC, köşe profili ve son kat dekoratif kaplama malzemeleri sayılabilir.
Kalekim Satıştan Sorumlu Müdür Yardımcısı Altuğ Akbaş konuyla ilgili; “Son dönemlerde birçok ısı yalıtım şirketi pazarda kendine yer arıyor. Ancak maalesef her yalıtım malzemesi uzun ömürlü ve sağlıklı mantolamayı sağlayamıyor. Uzun ömürlü ve sağlıklı yalıtım, Avrupa Standartları’na uygun, CE belgeli malzemelerle ve doğru işçilikle sağlanıyor. Standart dışı malzemeler ve merdiven altı üretimle gerçekleşen yalıtım, binalara hiçbir fayda sağlamadığı gibi yalıtım için harcanan paranın da çöpe gitmesine sebep oluyor” dedi.
Mardav Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper Doğruer ise yaptığı açıklamada; yalıtım sektörü için en önemli kalite göstergesinin ETAG 004 Belgesi olduğunu ve kendilerinin de bu belgeye sahip olduklarını belirterek; “Blue'Safe Mavi Kale ürünlerini Avrupa Teknik Onay Organizasyonu tarafından uygulanan 30 yıllık ürün yaşlandırma testlerinden geçirdik. Aşırı sıcak, soğuk, yağmur ve rüzgâr gibi çevresel etmenlere karşı direnci ölçülen tüm performans testlerinden başarıyla geçen ürünlerimiz ETAG 004 Belgesi’ni almaya hak kazandı” dedi.