Bodrum'un çevre dostu projesi: NICCHIA

Neo Yapı'nın Bodrum'da hayat geçirdiği Nicchia projesi, her eve ait organik tarım bahçesi ve bağ alanlarıyla farklı bir konsept içeriyor

Bodrum'un çevre dostu projesi: NICCHIA

Neo Yapı tarafından Bodrum Yalıkavak'ta inşa edilen Nicchia projesi ilgi çekici bir konspekt barındırıyor. 11 müstakil villa içeren Nicchia'da her evin kendine ait organik tarım bahçesi ve bağ alanları bulunuyor. 2015 yılının Eylül ayında inşaatına başlanan ve çevreci ve akıllı ev teknolojileriyle inşa edilen projenin Mayıs 2018 tarihinde tamamlanması planlanıyor.

Bodrum'a çevre dostu proje: Nicchia
Bodrum Yalıkavak'ta Neo Yapı tarafından inşa edilen Nicchia, 47 dönümlük bir arazi üzerinde hayata geçirildi. Yeşil enerjinin esas alıdığı proje hakkında açıklama yapan Neo Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Aydın, projenin, çevreci ve akıllı ev teknolojilerini bir arada sunan ilk Bodrum projesi olduğunu söyledi.

Bodrum'un çevre dostu projesi: NICCHIA

Akıllı ev, yeşil enerji
Nicchia
projesinin doğada açılmış nişlere yerleştirilen 11 adet villadan oluştuğunu belirten Aydın, projenin ayırt edici özelliğinin ekolojik hayat tarzını akıllı ev teknolojisiyle bir arada sunulması olduğunu vurguladı. Aydın, solar paneller, ısı pompaları ve hibrit sistemlerle desteklenen ve kendi kendine yeten enerjisiyle dikkat çeken Nicchia'nın Yalıkavak bölgesinin temiz denizi, marinası ve bitki örtüsü ile mükemmel bir uyum sağladığını söyledi.

Bodrum'un çevre dostu projesi: NICCHIA

Metrekaresi 3 bin 500 Euro'dan başlayan fiyatlarla
Brüt metrekareleri 330 ile 480 metrekare araında değişen 11 adet müstakil evden meydana gleen Nicchia projesinde 7 ev tek, 4 ev de müstakil ev konsepti ile tasarlanmış durumda. Evler dört farklı mimari tip içeriyor. Bodrum Havaalanı'na 50 km uzaklıklta inşa edilen projede dairelerin satış fiyatları ise metrekare başına 3 bin 500 Euro'dan başlıyor ve 4 bin Euro'ya kadar değişiyor. 

Firma Bilgisi: Neo Yapı
Proje Bilgisi: Nicchia