Cahit Paksoy hakkında tutuklama kararı

İhlas Holding CEO'su ve İcra Kurulu Başkanı Cahit Paksoy hakkında, nöbetçi mahkeme tarafından tutuklama kararı alındı

Cahit Paksoy hakkında tutuklama kararı

İstanbul'da Fethullahçı Terör Örgütü operasyonları kapsamında gözaltına alınan İhlas Holding CEO'su ve İcra Kurulu Başkanı Cahit Paksoy hakkında, tutuklama kararı alındı. Paksoy, Mali Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından yürütülen operasyon kapsamında nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. 

İhlas Holding "bilgisine başvuru için alındı" demişti
Dün konuyla ilgili olarak bir açıklama yayınlayan İhlas Holding, Cahit Paksoy'un18.04.2016 tarihinde firma bünyesinde istihdam edilmeye başlandığını ve gözaltının bu tarihten önceki süreçlerle ilgili olduğunu vurgulamıştı.

Gözaltına alınma nedeninin İhlas ile bir ilgisi yok
Açıklamada Paksoy'un İhlas Holding ile ilgili bir nedenden gözaltına alınmadığına dikkat çekilmiş ve:

"Sn. Cahit Paksoy, şirketimiz ile ilgili bir nedenden dolayı gözaltına alınmış değildir. Kaldı ki, Sn. Cahit Paksoy Şirketimizde 18.04.2016 tarihinde çalışmaya başlamıştır ve haberdeki iddiada bu dönemi kapsamamaktadır. Cahit Paksoy, yaklaşık 5 ay süre zarfında görev aldığı bur firma hakkındaki bilgisine müracaat için davet edilmiştir." denilmişti. 

Cahit Paksoy hakkında tutuklama kararı
Fethullah Gülen'in Bankası olarak bilinen Bank Asya'yı kurtarmak için işadamlarından para topladığı iddiasıyla gözaltına alınan Paksoy hakkında, nöbetçi mahkeme tarafından tutuklama kararı alındı.