Çamlıca Emaar Square’de satışlar başladı

Emaar Turkey’in ikinci projesi Emaar Square Çamlıca’da satışlar resmi olarak başladı. Proje otel, avm, rezidans, ofis, ve eğlence temalı 5 etaptan oluşuyor

Çamlıca Emaar Square’de satışlar başladı


Emaar Square'deki evlerin satışını, basına yaptığı lansmanla birlikte resmen başlattı. 25 Aralık 2012 tarihinde Emaar'ın satış ofisinde piyasaya arz edilen konutlar, Emaar Square sakinlerine farklı yaşam deneyimi sunacak şekilde projelendiriliyor.
Emaar Square, Emaar’in İstanbul'daki İlk projesi olan Toskana Vadisi villalarının başarısının ardından geliştirildi. Çamlıca'da konumlanan Emaar Square projesi, hareketli ve şehrin içinde, dünya standartlarında bir yaşam tarzını tercih eden yerli ve yabancı müşteriler için tasarlandı.

2015 yılının sonunda tamamlanması beklenen Emaar Square projesinin Çamlıca satış ofisinde yapılan lansmanında konuşan Emaar Türkiye CEO'su Ozan Balaban. 'Çığır açacak yeni projemizle şehre daha fazla değer katmayı amaçlıyoruz. Emaar Square'in tasarımını ve mimarisi İstanbul'un zengin kültürel mirasını ve ruhunu yansıtırken. Anadolu Yakası'nda da yeni bir cazibe merkezi oluşmasına katkıda bulunacak” dedi.
Emaar Square, 2012 Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri'nde 'Dünyanın En İyi Karma Kullanımlı Mimarı Projesi' ve 2012 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri'nde "En İyi Karma Kullanımlı Mimari Projesi” gibi birçok prestijli ödülün şimdiden sahibi oldu.

2.3 Milyar Dolarlık Proje
66 dönüm arazi içerisinde yar alacak Emaar Square'nin proje maliyeti 2.3 milyar dolar olacak. Şehrin merkezinde, en gözde alanlardan bunun üzerine kurulan Emaar Square, ana arterler ve bağlantı yolan üzerinde konumlanıyor. Bağdat Caddesi, İstanbul Boğazı'na ve köprülere çok yakın mesafede yer alıyor. Proje Bağdat Caddesi'ne 4 kilometre, Kadıköy'e 5.5 kilometre, Boğaziçi Köprüsüne 7 kilometre, Beşiktaş'a 10 kilometre, Taksim'e 11 kilometre, Üsküdar'a 1.5 kilometre. Sabiha Gökçen Havaalanı'na 25 kilometre ve en yakın metro istasyonuna 900 metre uzaklıkta yer alan lokasyonuyla ulaşım açısından önemli avantajlara da sahip bulunuyor

LEED Sertifikasını Hedefleyen Doğayla Dost Bir Proje
ABD'deki Çevre Dostu Binalar Konseyi (USG8C) tarafından geliştirilen LEED (The Leadership in Energy and Environmontal Design - Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) kriterlerine uygun olarak tasarlanan Emaar Square'in tamamının LEED sertifikasına sahip olması planlanıyor.

Rezidans, ofis, alışveriş merkezi, eğlence ve otelden oluşan 5 farklı konsepti karma bir projede bir araya getiren Emaar Square tasarımında da beş farklı mimarlık firması ile çalıştı. Bugüne kadar üstlendikleri projeler ile isimlerinden söz ettiren ve uluslararası pek çok ödülün sahibi olan Foster+Partners, İki Design Group, DP Architects, KTGY ve SWA gibi dünyaca onlu mimarlık ofisleri bu projede Emaar Türkiye'nin çözüm ortağı oldu. İstanbul'un tarihi ve kültürel mirasından ilham alan Emaar Squere'de Nişantaşı ve Üsküdar tarzında beş ile 14 kat arası yüksekliğe sahip apartmanlar bulunuyor. Proje hakkında detaylı bilgi almak için adres: www.emaar.com

 

Firma Bilgisi: Emaar
Proje Bilgisi: Emaar Square