Çatı tadilatında stratejik çözüm: Isoline

Kış mevsiminin ve bahar yağmurlarının geride kalmasıyla çatılarda tadilat mevsimi başladı.Onduline Avrasya Pazarlama Md. Yrd. Binnur Şimşek, çatı tadilatında kullanılacak malzemenin önemine dikkat çekti

Çatı tadilatında stratejik çözüm: Isoline

30 Mayıs 2014/Emlakwebtv
Çatı tadilatında kullanılacak malzemenin sağlamlık ve su yalıtımı açısından uzun vadede verimliliğe büyük etkisi olduğunu belirten Onduline Avrasya Pazarlama Md. Yrd. Binnur Şimşek, izolasyon için doğru detaylandırmanın önemine dikkat çekti.

Onduline Avrasya’nın kiremitler için özel olarak geliştirmiş olduğu kiremit altı su yalıtım levhası İsoline’in kullanım alanları ve avantajlarından söz eden Şimşek, “Başta en çok kullanılan kiremit türü olan Marsilya tipi kiremitler olmak üzere tüm kiremitli çatılarda İsoline levhası tam su geçirimsizlik sağlar. İsoline ile bir kez çatınızı tamir ettiğinizde bir daha her yıl çatınızı yenilemek zorunda kalmazsınız. İsoline, hem yeni inşaa edilen binalarınızın çatısında hem de yenilenen çatılarda  tam su geçirimsizlik, düzgün görünüm, kolay uygulama ve istendiği takdirde de levhaların altına ısı yalıtımı yapma imkanı sunar. Yüzyıllardır süregelen, ülkemizde de en çok kullanılan, estetik ve geleneksel malzeme olan kiremitlerin altında ISOLINE levhaları sayesinde %100 su geçirimsizlik elde edilirken, uzun ömür açısından havalandırmalı ve ısı yalıtımlı çatılar da yapmak mümkündür” şeklinde sözlerini sürdürdü.

Güçlü yapısı sebebiyle aralıklı döşenmiş tahtalar üzerine de uygulanabilen İsoline’in kiremit altı tahtalarının 34 cm arayla döşenebileceğini ve bu sayede kaplama tahtasından yüzde 70 tasarruf sağlanabileceğini kaydeden Şimşek, İsoline’in en önemli avantajlarından birinin de çatı tamiri esnasında, çatı tamamiyle kiremitle kaplanana kadar  binayı suya karşı koruması olduğunu sözlerine ekledi.

Şimşek, ayrıca Isoline levhalarının eski kiremitlerin yeniden kullanımına olanak sağlamasının da bir başka ekonomik avantaj getirdiğini hatırlattı.