Çatıder'den uyarı

ÇATIDER son günlerde çatı sistemleri konusunda otorite olmayan kişilerce yapılan açıklamaların dikkate alınmaması gerektiğini vurguladı

Çatıder'den uyarı

Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER), son günlerde çatı sistemleri ve kaplama malzemeleri konusunda otorite olmayan kişilerce yapılan açıklamaların dikkate alınmaması gerektiğini belirterek, tüketicilerin yanlış bilgilenmesine yol açan bu açıklamaların faydadan çok zarar vereceği uyarısında bulundu. 

M. Nazım Yavuz'tan uyarı
Çatı konusunda toplumsal bilinci artırmayı ve çatı sektörünü geliştirmeyi misyon edinen Çatı Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER), son günlerde çatı sistemleri ve kaplama malzemeleri konusunda uzman olmayan bazı kişiler tarafından yapılan açıklamaların hatalı olduğunu, bu açıklamalara itibar edilmemesi gerektiğini açıkladı. ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı M. Nazım Yavuz, uzmanlık gerektiren bir konuda yapılan açıklamaların tüketicileri yanıltacağını ve zararlı uygulamalara yol açacağını belirterek şunları söyledi:

"Çatı sistemleri ve kaplama malzemeleri konusunda otorite olmayan kişilerce hangi çatı sistemlerinin hangi malzeme ile kaplanması gibi beyanlara ve bültenlere rastlamaktayız. İnşaat sektöründe projesine, yürürlükte olan yönetmelik ve şartnamelere uygun imalat ve uygulamaları karalayan, insanları yanlış yönlendiren bu açıklamalar, fayda yerine zarar getirir. Bu nedenle çatı konusunda uzman, yetkin meslek adamı olmayanlardan edinilen bilgilere rağbet edilmemesini istiyoruz. Türkiye'de çatıcılık ve çatı sistemleri konusunda tek tarafsız ve güvenilir kaynak olarak ÇATIDER olduğunu hatırlatırız."

Firma Bilgisi: Çatider