Çengelköy Park Evleri’ni mimarı anlatıyor

Selimoğlu Group ve Demirland İnşaat ortaklığı ile, Çengelköy’de yapımına başlanan Çengelköy Park Evleri’nin konseptini mimarı Kayhan Çakanel emlakwebtv’ye anlattı

11 Ocak 2013 / emlakwebtv
83 villa ve 73 rezidans bulunan Çengelköy Park Evleri, Efekta Mimarlık imzasını taşıyor. 2 yılda tamamlanacak projede 7 farklı tipte 83 villa ile 73 rezidans bulunuyor. Tasarım aşamasında boğaz hattındaki tüm semtlerin analiz edildiği Çengelköy Park Evleri’nde boğaz hattındaki semtlerin mimarisi, cephe yapıları, sokak düzenleri, mahalle kültürü ve komşuluk ilişkilerinin canlandırılması hedefleniyor.

Efekta Mimarlık’tan Yüksek Mimar Kayhan Çakanel, “Mimari grup olarak; işverenlerimizden aldığımız doğru brief ile geleneksel olan, ancak günümüz yaşam koşullarında maalesef unutmaya başladığımız mahalle kültürümüzün güzelliklerini, yaşam tarzını, eski İstanbul sokak dokusunu bu noktaya taşımanın doğruluğuna inanarak tasarıma başladık. Doğanın şekillendirdiği tasarımımızda birbirlerinin manzaralarını kesmeden, kendi mahremiyetleri içerisinde farklı ev tipolojilerinin bir araya getirilmesiyle sokaklar, avlular, mahalleler, çocuk parkları, gezinti alanları ve sosyal tesisler oluşturduk” diye konuştu.

Çakanel, Çengelköypark projesinde 86 villa, 73 rezidans, sosyal alanlar ve çarşı bulunduğunu belirterek, “Çengelköypark’ta Emirgan, Hisar, Pera, Kandilli, Kuzguncuk, Aşiyan ve Kanlıca olarak isimlendirilen 7 değişik tipte villa bulunuyor” diye konuştu.

 

Proje Bilgisi: Köy