Çevreye duyarlı şirketler ödüllendirildi

Türkiye Hazır Beton Birliği, 1998 yılından beri düzenlediği 'Yeşil Nokta Çevre Ödülleri' ile çevre bilinci yüksek bir sektör yaratmayı hedefliyor

Çevreye duyarlı şirketler ödüllendirildi

Türkiye Hazır Beton Birliği, 1998 yılından beri düzenlediği 'Yeşil Nokta Çevre Ödülleri' ile çevre bilinci yüksek bir sektör yaratmayı hedefliyor. Türkiye Hazır Beton Birliği'nin üyesi olan şirketlerin çevreye uyumlu üretim yapmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirdiği 'Yeşil Nokta Çevre Ödülleri' bugün düzenlenen törenle açıklandı. THBB üyesi beton tesislerinin bağımsız ekipler tarafından denetlenmesi süreci sonunda kriterleri yerine getiren toplam 10 tesis ödül almaya hak kazandı. 

Yarışma kriterlerini başarıyla geçen üye tesislerine ödülleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürü Muhammet Ecel'in, Türkiye Hazır Beton Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık'ın yanı sıra sektörün önemli temsilcilerinin de katıldığı bir törenle verildi. 

Törende birincilik ödülnü Bursa Beton Sanayi Ticaret A.Ş. ve Çimsa Çimento San. ve Tic. A.Ş., ikincilik ödülünü Akçansa Çimento San. ve Tic. A.Ş. ve Batıçim Batı Anadolu Çim. San. ve Tic. A.Ş, üçüncülük ödülünü ise Batıçim Batı Anadolu Çim. San. ve Tic. A.Ş ve Kumcular Beton Santralleri San. ve Tic. A.ş aldı.