CHP'den çarpıcı askeri arazi iddiası: 15 Temmuz'dan çok önce...

Boşaltılan askeri arazilerle ilgili çarpıcı bir iddiada bulunan CHP Genel Başkanı Yardımcısı Seyit Torun: "Askeri alanlarla ilgili girişim ve projeler 15 Temmuz'dan çok önce başlamıştır..." dedi.

CHP'den çarpıcı askeri arazi iddiası: 15 Temmuz'dan çok önce...

Cumhuriyet Halk Partisi'nden boşaltılan askeri arazilerle ilgili çok çarpıcı bir iddia geldi. Askeri araziler ve rant kuşkusuyla ilgili bir değerlendirme yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun: "Askeri alanların boşaltılması konusundaki girişim ve projeler 15 Temmuz'dan çok önce başlamıştır. 15 Temmuz bu alanlara yönelik hevesler için vesile oldu..." dedi. 

Felaketleri ranta çevirmek
Askeri arazilerle ilgili çalışmaların ve kaygıların gerisinde çok sayıda kamu arazinini başına geldiği gibi üç beş müeahhite peşkeş çekme kaygısı bulunduğunu söyleyen Torun, kentlerin çok daha büyük sıkıntılara itilme olasılığının ortaya çıkacağına dikkat çekti. Torun, AKP'nin felaketleri ranta çevirmeyi alışkanlık haline getirdiğini, 15 Temmuz'un bilançosunun da hem toplum hem silahlı kuvvetler nezdinde çok ağır olduğunu hatırlatarak:

CHP'den çarpıcı askeri arazi iddiası: 15 Temmuz'dan çok önce...

"Boşaltılan askeri alanların geleceği ne olacak? Bir çok sivil toplum kuruluşu, meslek örgütü ve ilgili kuruluşlar gibi biz de çok sayıda kaygı duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

15 Temmuz öncesine dayanan planlar
Askeri alanların boşaltılması konusundaki girişim ve projelerin 15 Temmuz'dan çok önce başlatıldığını ve 15 Temmuz'un da bu hevsler için vesile olduğunu söyleyen Torun:

" Kötü örnekler yaşadık. Bu ve benzer müdahalelerin başta İstanbul ve Ankara olmak üzere büyük kentlerimizi betona dönüştürmüş olduğunu, ulaşım sorunlarının içinden çıkılmaz hale geldiğini ve sel ve benzeri felaketleri hazırladığını biliyoruz. Eğer bir avuç rantçıya kulak verilirse, bedeller ağır olacak ve çarpık bir kentleşme anlayışını sürdüreceğiz..." şeklinde kullanıldı.