Çilek’in ücretsiz aile rehberlik hattına yoğun ilgi geldi

Çilek Mobilya Ücretsiz Aile Rehberlik Hattı danışmanı uzman Klinik Psikolog Yeşim Yaşa Görgülü, şimdiye kadar yüzlerce çocuğun sorunlarına yol gösterici olduklarını söyledi

Çilek’in ücretsiz aile rehberlik hattına yoğun ilgi geldi

15 Ocak 2014 / emlakwebtv
Ailelerin çocuklarıyla daha sağlıklı bir iletişim kurabilmesi için Ücretsiz Aile Rehberlik Hattı ile çocukların hayatını kolaylaştıran Çilek, tasarımları ile çocukların hayallerini gerçekleştirmenin yanında sorunlarına da çözümler üreterek hem çocuklara hem de ailelere her türlü desteği sağlıyor.

Çilek’ten ‘ücretsiz aile rehberlik hattı
‘Ücretsiz Çilek Aile Rehberlik Hattı’nda uzman Klinik Psikolog Yeşim Yaşa Görgülü’den çocuklarıyla ilgili sorularına cevap bulan ebeveynler aldıkları destek ile çocuklarını her konuda daha doğru bir şekilde yönlendirebiliyor. Arayan tüm ebeveynlerin bilgilerinin gizlilik altında tutulduğu hattı arayanların sayısı her geçen gün artıyor.

Anneler telefonla babalar e-mail ile ulaşıyor
Aileler ile çocukları arasında doğru ilişkilerin kurulmasına yardımcı olduklarını söyleyen Çilek Aile Rehberlik Hattı danışmanı Klinik Psikolog Yeşim Yaşa Görgülü, bu hizmet aracılığıyla daha çok küçük şehirlerdeki ailelerin çocuklarının sorunlarını çözdüklerini belirtirken bunun nedenini küçük yerlerde psikoloğa erişimin daha az olmasını gösteriyor. Daha çok annelerin aradığını vurgulayan Görgülü, babaların ise e-mail aracılığıyla ulaşmayı tercih ettiklerini ifade ediyor.

İlk arama Bakü’den
Çilek aracılığıyla şimdiye kadar yüzlerce çocuğun sorunlarına çözüm bulmaya çalıştıklarını belirten Görgülü, yurt dışından da ailelerin aradığını, hatta ilk aramanın da Bakü’den geldiğini söylüyor.

En fazla okul sorunları, yeme içme alışkanlıkları ve kıskançlık soruluyor
Ebeveynlerin çocukları ile ilgili her türlü soru ve sorunlarına çözüm bulmaya çalıştıklarını belirten Yeşim Yaşa Görgülü, ailelerin en çok okul sorunları ile ilgili aradıklarını, daha sonra yeme içme alışkanlıkları, kıskançlık ve uyku düzeni ile ilgili soruların yöneltildiğini belirtiyor. Sırasıyla en çok sorulan diğer konuları ise şöyle sıralıyor; yaramazlık, konuşma ve dil gelişimleri, içe kapanıklılık, tırnak yeme, alt ıslatma, arkadaşlık ilişkileri, anne babaya aşırı bağımlılık, hareketlilik, geçirilen kronik hastalıklar, hırçınlık, inatçılık, korku ve kaygılar…