CNR IMOB'a Çin ve Uzak Doğu ilgisi

Açılışı dün gerçekleştirilen CNR İMOB 12. Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı'nın ilk gününe, Orta Doğu ve Çinli ziyaretçilerin satın alımları damgasını vurdu

CNR IMOB'a Çin ve Uzak Doğu ilgisi

"Açılışı dün yapılan ve 31 Ocak tarihine kadar açık kalacak olan 12. Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı-İMOB'un ilk günü Orta Doğu ve Çin'den gelen ziyaretçilerin yoğun satın almalarına tanık oldu. Ambiance Mobilya Genel Müdürü Birgen Çeker, Çin menşeli ziyaretçilerin özellikle klasik mobilyalara özel bir ilgi gösterdiğini vurgulayarak: "Bu denli bir ilgi, bizler için de şaşırtıcı oldu. Öncesinde Mobilyalarımıza Şanghay’da başlayan ilgileri burada deyimi yerindeyse patlama yaptı. CNR İMOB’un daha ilk gününden da mobilyalarımızı adeta kapışıldı." dedi. 

Çinli yatırımcıdan Türk mobilyalarına büyük ilgi
Çinlilerin; Çin malı mobilya satın almak istemediğini ve Türk mobilyalarının Çinliler için Avrupalı mobilyalarla eşdeğerlilik taşıdığını vurgulayan Çeker, bu ülke beğenisinin yüksek standarda sahip mobilyayı uygun fiyata alma politikaları ile belirlendiğini belirtti. Çeker:

"Buradan satın aldıkları bir yemek odasının fiyatı 28 bin TL iken, Çin’de daha düşük kalitede üretilen bir yemek odasının fiyatı ise 52 bin TL civarında..." ifadelerini kullandı. 

Dünyanın gözü bu fuarda... İMOB hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız...

50 bin TL'lik alışverişe çekilişle Mercedes hediye edilecek
Fuarda satışlarını artırmaya yönelik ilgi çekici bir yöntem belirleyen Rendi Mobilya da, fuar süresinde 50 bin TL ve üzerinde alışveriş yapan müşterilerine çekilişle Mercedes hediye edecek. Satış Pazarlama Operasyon Müdürü Saliha Yaprak amaçlarının satışları artırmak olduğunu belirterek:

“Geçtiğimiz yıl da Rize Kalyoncu Mobilya’ya BMW marka bir otomobil hediye ettik. Gerçekten işe yaradığını düşündüğümüz bir uygulama. Müşterilerimiz şanslarını katlamak için daha çok alışveriş yapıyor” ifadelerini kullandı.