Çocukların fiziksel gelişimi Çilek ile güvende

Çilek, yeni tasarımı Ergo ayarlanabilir çalışma masası ve sandalyesi ile çocukları oturma bozukluğundan kaynaklanan hastalıklara karşı koruyor

Çocukların fiziksel gelişimi Çilek ile güvende

09 Ocak 2014 / emlakwebtv
Yanlış oturma pozisyonları hızla gelişmekte olan bir omurga yapısına sahip çocuklarda ilerleyen yaşlarda kolay kolay düzeltilemeyen önemli sorunlara neden olabiliyor. Çilek’in uzmanların önerileri doğrultusunda özel olarak tasarladığı Ergo Ayarlanabilir Çalışma Masası ve Sandalyesi çocuklara daha konforlu bir çalışma ortamı sunuyor.

Çalışma masaları ve sandalye belli standartalara göre tasarlanmalı
Uzmanlar çocukları oturuş bozukluklarının neden olduğu hastalıklardan korumak için özellikle çalışma masalarında yanlış ve uzun süreli olarak aynı pozisyonda oturmalarını önlemek gerektiğini belirtiyor. Özellikle gelişme dönemindeki çocukların okul sıralarındaki ve evdeki çalışma masalarındaki oturuş bozuklukları; ilerleyen yaşlarda bel, boyun, sırt ve omuz bölgelerinde çeşitli rahatsızlıklara neden olabiliyor.

İyi bir duruş ve oturma pozisyonlarının çocukluk yaşlardan başladığını belirterek anne babalara bu konuda çeşitli tavsiyelerde bulunan uzmanlar, çocukların çalışma masaları ve oturdukları sandalyelerin yüksekliğinin, masa ve sandalyenin boyu, sandalyenin sırt ve ayak desteği gibi özelliklerin belli standartlara göre ayarlanarak tasarlanması gerektiği konusunda uyarıyor.

Ergonomik oranlar baz alınarak tasarlandı
Çocuklara özel tasarlanan Ergo Ayarlanabilir Çalışma Masası ve Sandalyesi doğru oturma şekillerine uygun bir biçimde ergonomik oranlar baz alınarak tasarlandı. Ayarlanabilir yüksekliği, bel ve sırt boşluklarına uyumu ile Ergo Masa ve Sandalye çocukların maruz kaldığı yanlış oturma pozisyonlarını minimuma indirmeyi hedefliyor.

Farklı yaş ve boy gruplarına hitap ediyor
Ergo masa ve sandalye farklı yaş ve boy gruplarında farklı yükseklikte oturum ve yazmaya olanak sağlıyor. Ürün ayrıca ayakların tam olarak yere basmasını ve 90 derece dik durmasını sağlayarak doğru duruşu sağlıyor. Bunun yanında eğimli bir yazı alanı oluşturarak el ve kalem tutma pozisyonlarını destekliyor ve el bileklerine binen yükü azaltıyor.