Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz çağrısına sektörden destek

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, bankaların Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına uyarak, 2015 yılında sektörü zirve noktaya ulaştıran katkılarını yinelemelerini istedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz çağrısına sektörden destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kamu ve özel sektör bankalarına yıllık konut kredisi faizlerini yüzde 9'a çekme çağrısı, sektör profesyonellerinden destek gördü. DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, gayrimenkul sektörünün zirve yılı olarak kabul edilen 2015 performansına bankaların önemli bir katkı sunduğunu hatırlatarak: "Bugün de Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine bankalardan aynı desteği bekliyoruz. Bankalar, kredi faiz oranlarını düşürme konusunda olumlu adımlar atarlarsa piyasalardaki canlanma tetiklenir." dedi. 

Psikolojik sınır yüzde 1
İnsanları faiz oranlarındaki yüzde 1'lik oranı psikolojik sınır olarak tanımlayan Ziya Yılmaz, bu oranın altına düşme halinde konut satışlarının canlandığını ve vatandaşların ev satın almak adına borçlanmayı göze alabilmesi için kullandığı kredinin geri ödenebilir olmasına inanması gerektiğinin altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz çağrısına sektörden destek

Cumhurbaşkanı'nın çağrısı isabetli
Yılmaz, GYODER ve Emlak konut öncülüğünde başlatılan seferberliğin önemine de dikkat çekerek, sektörün özellikle son 10 yılda ödemli bir büyüme katettiğini de belirtti. Gayrimenkul sektörüne sunulacak desteğin istihdam, finansal dönüş ve nişaat yan sanayii alanlarına da olumlu katkı sunacağını vurgulayan Yılmaz:

"Cumhurbaşkanımızın, “Bankalar, konut alımlarında faiz oranlarını yıllık şöyle 9'a doğru çeksin” açıklamasını bu anlamda fevkalade isabetli buluyor; gönlümüzden geçenleri dile getirdiği için şükranlarımızı sunuyoruz." ifadelerini kullandı.

Firma Bilgisi: Dap Yapı