Danışmanlık sektöründe bir ilk: Hizmet bedelinde KDV indirimi

Konut sektöründe tapu harcı ve KDV indirimleriyle başlayan fırsat dönemine bir katkı da gayrimenkul danışmanlık markası Altın Emlak'tan geldi. Firma Türkiye genelindeki 100 temsilciliği tarafından verilen hizmet bedelerini KDV indirim oranında düşürme kararı aldı.

Danışmanlık sektöründe bir ilk: Hizmet bedelinde KDV indirimi

Konut ve işyeri alımını desteklemeye yönelik KDV ve tapu harcı indirimi gibi adımlara bir destek de gayrimenkul danışmanlık sektörünün önemli markalarından Altın Emlak'tan geldi. Firma Türkiye genelindeki 100'ü aşkın temsilciliği tarafından sunulan hizmet bedelinin KDV indirimi oranında düşürülmesi kararına vardı.

Altın Emlak'tan seferberliğe destek

Konut ve iş yeri alımını desteklemeye yönelik olarak merkezi hükümetten gelen KDV ve tapu harcı indirimi, konut kredisi faizlerinin geri adımı ve İmar Barışı gibi adımların ardından hareketlenen gayrimenkul sektörü, özerk destek kararlarıyla daha da güçleniyor. Türkiye genelindeki 100'ü aşkın temsilciliği ile "gayrimenkul danışmanlık" sektöründe faaliyet gösteren Altın Emlak, sunulan hizmet bedellerinde KDV kadar indirim kampanyasına başladığını duyurdu. 

Özelmacıklı: "Marka olarak atılan adımları destekliyoruz"

Hükümet tarafından gayrimenkul satışlarını kolaylaştırıcı düzenlemeye Altın Emlak olarak destek olma kararı aldıklarını söyleyen Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı: "Hükümet tarafından gayrimenkul satışlarını kolaylaştırıcı birçok düzenlemeye bizlerde marka olarak destek vermek istedik. Sektörümüzde ilk defa, tüm temsilcilerimiz tarafından da mutabık kalınarak hizmet bedelimizde KDV kadar indirim kampanyası başlattık. Temsilcilerimiz bu süreçte yoğun başvuru alıyorlar” şeklinde konuştu. 

Altın Emlak İmar Barışı çalışmalarına başladı

Altın Emlak temsilcilerinin İmar Barışı hususunda tüm eğitimlerini tamamlanıdığını söyleyen Özelmacıklı: "Sözleşme ve vekalet örneklerimiz hazır. Bayram öncesi çıkarılması planlanan Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine Dair Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmelik sonrasında tüm temsilcilerimiz bulundukları bölgede profesyonel kadroları ile tüm süreçleri takip edecek, bürokratik ve hukuki süreçleri en hızlı şekilde tamamlayacaklar." ifadelerini kullandı. 

Özelmacıklı:Yeni yönetmelik için hazırız

Özelmacıklı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği"ne ilişkin süreçleri de tamamladıklarını vurgulayarak: "Tüm temsilcilerimiz yetki belgesi şartlarına uygun halde yönetmeliği bekliyorlar. Yetkilendirme ve hizmet ortaklığı gibi sözleşmelerimiz de revize edildi" dedi. Altın Emlak markasının yaygın ağı, altyapısı ve çalışma şekli ile Türkiye'nin en önemli zincirlerinden biri oludğunu da söyleyen Özelmacıklı: "Dolar yerine TL ile franchisee sistemi yürüten tek emlak firmasıyız.  Ülkemizin yerli ve milli değerlerine sahip çıkarak, önemli bir marka olmak üzere çalışmalara devam ediyoruz. MEB onaylı eğitim verme yetkisine sahip ilk kuruluş olarak, Suudi Arabistan’nın yanı sıra Türkiye’de 25 ilde 100’ü aşkın temsilciliğimiz ile faaliyet gösteriyoruz" şeklinde konuştu.