DAP-Polisan Pendik arazisi için anlaştı

DAP Yapı, Polisan Holding A.Ş. iştiraki, Polisan Yapı mülkiyetinde olan arazinin kat karşılığı inşaatı için anlaşmaya vardı

DAP-Polisan Pendik arazisi için anlaştı

DAP Yapı, Polisan Holding A.Ş. iştiraki, Polisan Yapı mülkiyetinde olan arazinin karşılığı inşaatı için anlaşmaya vardı. Pendik'te yer alana araziye, içinde üniversitenin de bulunduğa konut projesi için geri sayım başlamış oldu. 

Pendik'e 1.5 milyar TL'lik yatırım
Anlaşmaya ilişkin bilgi veren DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Polisan Holding ile Pendik'teki 175 bin metrekare büyüklüğündeki arsaları için kat karşılığı anlaşma imzaladıklarını bildirdi.  

İstMarina'nın başarısını sürdürmek istiyoruz
İstMarina'da elde ettikleri başarıyı Pendik'te sürdürmek istediklerini belirten Ziya Yılmaz:

"Pendik'teki arsanın yanında 40-50 dönümlük bir arsa daha var. İkisini bütünleştirip 220 bin metrekareye ulaşacağız. Sabiha Gökçen Havalimanı'nın etrafını, Florya'nın 8-10 yıl önceki eski haline benzetiyorum. Son yıllarda Pendik hayli gelişti. Yakında deniz tarafındaki gemi tersaneleri kalkınca çok güzel bir sahil bandı oluşacak. Burada TOKİ'nin yatırımları var, Emlak Konut GYO'nun arsaları var. İzmir Otobanıyla Anadolu'ya bağlanıyor. Yatırım açısından avantaj vadeden bir bölge. Yakın gelecekte m2/10 bin TL gibi rakamlar görebilir." dedi. 

İstMarina

Değerli bir lokasyon
Pendik'teki arazinin lokasyon açısından çok önemli olduğunu ifade eden Ziya Yılmaz, "İstanbul'un merkezinde, denize yürüme mesafesinde böyle büyük yüzölçümlü bir arazi daha yok. Sırtını havalimanına dayamış, önünde deniz olan çok kıymetli bir lokasyon. Oraya küçük bir şehir kurmak istiyoruz. İçinde otel, rezidans, konut ve ofis olan, 3 bin ünite civarında bir konsept düşünüyoruz. Alışveriş caddeleri yapacağız. Projenin içinden direkt havaalanına bağlayan özel bir yol geçireceğiz. 1.5 milyar TL'lik bir yatırım planlıyoruz" diye konuştu.  

 Pendik'te üniversite
 Eğitime verdikleri önemin altını çizen DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Pendik'teki arsanın büyüklüğü bir eğitim tesisi yapmamıza izin veriyor. Orada bir üniversite kuracağız. Kısmet olursa, içinde üniversite bulunan ilk projeyi hayata geçireceğiz. Sektörümüze hizmet edecek şekilde inşaat ve mimarlık-mühendislik branşlarına yönelik de olabilir, ihtiyaca uygun şekilde farklı branşlarda da eğitim verebilir" diye konuştu.