Dev oto pazarı projesinde geri sayım

13 bin araç kapasiteli "Otonomi" projesi için geri sayım başladı

Dev oto pazarı projesinde geri sayım

Ortadoğu ve Avrupa'nın en büyük projesi Otonomi Projesi açılışı öncesinde gerçekleştirilen 6. Olağan Genel Kurul Toplantısına bürokrasi dünyasının önde gelen isimleri katılım gösterdi. Galeri sahiplerinin yoğun ilgi gösterdiği kurul toplantısına, Otonomi yöneticilerinin yanı sıra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş katılım gösterdi.

Açılış öncesinde genel kurul
 Otonomi Yönetim Kurulu ve MASFED Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç'un konuşmaları ile başlayan genel kurulda Melih Gökçek Otonomi projesinin Ankara'ya ve Türkiye'ye sağlayacağı katkılardan bahsett

İkinci el oto satışının merkezi
Şapılan hizmetin çok büyük bir hizmet olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı, böyle bir projeye Türkiye'nin ihtiyacının olduğunu ve açıldıktan sonra Ankara'da özellikle ikinci el otomobil satışında başka bir alana müsaade edilmeyeceğinin gerekirse kapatılacağını söyledi. Gökçek: 

" Otonomi projesi yüz akımız. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden geleni yapacağız. Bir an önce açılması gereken, hatta geç kalınmış bir proje. Ankara'daki tüm otomobil esnafını bir araya getirecek. Ayrımcılık yapıp buraya gelmemezlik yapalım diyenler var. Açıldıktan sonra Ankara'da başka bir yerde otomobil ticareti yapılmasına müsaade etmeyiz. Arka arkaya yapılırsa kapatırız. El birliği ile bu işi yürütürüz" dedi.

Ankara'nın fuar alanı olarak eksikliğini vurgulayan Melih Gökçek, Otonomi genel kurul toplantısında bölgeye fuar alanının yapılmasının faydalarından ve seçim sonrası projesi olarak fuar alanı çalışmalarının süratle başlayacağını dile getirdi.