Bakanlardan müteahhitlere destek sözü

TMB'nin 64. kuruluş yıldönümünde konuşan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek müteahhitlerin başarıları ile gurur duyduklarını açıkladı. Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş da, "sorunları biliyoruz, destek vereceğiz" mesajı verdi.

Bakanlardan müteahhitlere destek sözü

Türkiye Müteahhitler Birliği'nin 64. Kuruluş Yıldönümü'ne katılım gösteren Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, hükümet olarak müteahhitlerin başarılarıyla gurur duyduklarını ve desteklerini sürdüreceklerini söyledi. Rusya, İran, Irak ve Suriye gibi yakın pazarlardaki jeopolitik gerginliklere karşı müteahhitlere esneklik önerisinde bulunan Şimşek: "Ancak olumlu ya da olumsuz konjonktürler kalıcı değildir. Önemli olan esnek ve dinamik tepkilerin verilmesidir..." ifadelerini kullandı.

 

Devlet erkanından müteahhitlere destek sözü

 

Ekonomi Bakanı Elitaş: Desteğimiz sürecek
Etkinlikte müteahhitlere seslenen Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş da, geçmişten bugüne 322 milyar doları aşkın yurt dışı hizmetlerine dikkat çekerek: "Bu çizgiden gurur duyuyoruz. Sektörün sorunlarının farkındayız ve bunları elbirliği ile çözeceğiz. Afrika başta olmak üzere tüm potansiyel pazarlarda sektörü desteklemeyi sürdüreceğiz..." dedi. 

TMB'nin uluslararası arenadaki gücü artıyor... Ayrıntılar için tıklayın...

TMB, uluslararası alanın zirvesine oynuyor
Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün de son 8 yıldır dünyanın en büyük uluslararası müteahhitleri listesinde Türkiye'yi ikinci sıraya yerleştiren 43 firmanın 38 adedinin TMB üyesi olduğunu zöyledi. Yenigün TMB üyelerinin dünyanın 107 ülkesinde rakipleriyle başarıyla mücadele ttiğini de vurgulayarak: 

"Bu noktada bize destekleri için Eximbank'a teşekkürü borç biliriz. Ancak hala en büyük eksiğimiz finansman kaynağıdır. Yeni pazarlarda finansman desteği sağlanabilirse, pazar payımız katlanarak büyüyecektir." dedi.