Dikkat! TOKİ Kayaşehir başvuru şartları 2015 burada!

TOKİ Kayaşehir başvuru şartları 2015 listesi için tıklayın.

Dikkat! TOKİ Kayaşehir başvuru şartları 2015 burada!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul Kayaşehir'de toplam 1500 konut 23 Mart'ta satışa çıkarılmıştı. Bu konutların 'TOKİ İstanbul Kayaşehir 23. Bölge Alt Gelir Grubu projesi' dahilindeki 400 adedinin başvuru süreci 30 Nisan'da sona erecek. Peki TOKİ Kayaşehir başvuru şartları 2015 kapsamında neler var?

İşte TOKİ İstanbul Kayaşehir 23. Bölge projesindeki 400 adet konutun başvuru şartları şöyle;

"1. T.C. vatandaşı olması,

2. İstanbul İl sınırları içerisinde 2 (iki) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

3. Başvuru sahiplerinin kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız gayrimenkulün bulunmaması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) gerekmektedir.

4. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) gerekmektedir.

5. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

6. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.700-TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.700-TL olması) gerekmektedir.

7. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir."
 

Firma Bilgisi: Toki