Yatırım aracı olarak konutun gücü büyüyor

Yatırım aracı olarak konuttaki değer artışı, dövizden gayrimenkul sektörüne yönelme eğilimlerini güçlendirdi. Royal Group Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Çehreli: "Dövizini bozduran ev alıyor..." dedi.

Yatırım aracı olarak konutun gücü büyüyor

Yatırım aracı olarak konut piyasasındaki işlem hacmi ve değerlenme, başta döviz olmak üzere diğer araçların gayrimenkul sektörüne yönelmesine neen oldu. Dövizdeki yukarı yönlü hızlı çıkışın durduğuna dikkat çeken Royal Group Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Çehreli: "Dövizini bozduran ev alıyor!" dedi.

Dövizden gayrimenkule yönelim
Yaptığı açıklamada sen başından buyana geçen süre içinde dolar ve euro yatırımcısının dövizi bozdurarak, daha kârlı gördüğü gayrimenkul yatırımına yöneldiğini söyleyen Royal Group Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Çehreli, benzer bir eğilimin Royal Group tarafından hayata geçirilen Royal Garden Kartal Residence projesinde de takip edildiğini söyledi. Çehreli:

"Yatırımcının dövizden çıktığını Merkez Bankası rakamlarından da görmek mümkün. 4 Kasım 2015’te bankalardaki toplam döviz mevduatlarının ABD doları karşılığı 187 milyar 386 milyon dolar iken bu rakamın son verilerde 177 milyar 597 milyon dolara gerilemiş olduğu görünüyor. Konut her zaman kazandıran bir yatırım aracı olarak dikkat çekmeye devam edecek..." ifadelerini kullandı

Royal Garden'a büyük ilgi... Ayrıntılar için tıklayın...

Gayrimenkul sektörü yatırımlarının faiz, altın ve dövizden daha fazla kazanç sunmaya devam ettiğini ve kârlılığın en yüksek düzeyde İstanbul inşaat pazarında gözüktüğünü belirten Çehreli, İstanbul'da son 10 yılda gayrimenkul yatırımı gerçekleştirenlerin her 100 bin lirasının 5 yıl içerisinde 158.700 TL'lik getiri aldığını belirtti. Çehreli bu oranın Türkiye genelinde düşüş gösterse de önemli bir prim potansiyeli sunduğuna dikkat çekti ve :

"Türkiye genelinde konuta yatırım yapanların her 100 bin lirası 128 bin 800 lira oldu. Aynı dönemde dolar dışındaki tüm yatırım araçları ise yatırımcısını üzdü. Dolarda 100 bin lira 127 bin 600 lira olurken, borsada 73 bin 400 liraya, altında 97 bin 100 liraya ve mevduat faizinde 97 bin liraya geriledi” bilgisini verdi..." dedi.

"Yatırım aracı olarak konutun gücü büyüyor" Başlıklı Haberin Galerisi

Yatırım aracı olarak konutun gücü büyüyor

Yatırım aracı olarak konutun gücü büyüyor

Yatırım aracı olarak konutun gücü büyüyor

Yatırım aracı olarak konutun gücü büyüyor

Firma Bilgisi: Royal Group
Proje Bilgisi: Royal Garden Residence